آمریکا میگوید:حکومت ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان و عامل آشوب در خاورمیانه است

جمهوری اسلامی مسئول دمیدن در آتش خشونت در افغانستان- بحرین- عراق- لبنان و یمن هستند.

ایالات متحده آمریکا بار دیگر جمهوری اسلامی را مهمترین حکومت حامی تروریسم در جهان معرفی و تهران را متهم کرد که به افزایش درگیری ها دامن زده و در تلاش است تا حکومت ها در خاورمیانه را ساقط کند.

ارزیابی تازه آمریکا در گزارش سالانه وزارت امور خارجه این کشور برای سال ۲۰۱۷ است که روز چهارشنبه  منتشر شد و می گوید که ایران و گروه های نیابتی آن مسئول دمیدن در آتش خشونت در افغانستان- بحرین- عراق- لبنان و یمن هستند.

بر اساس این گزارش جنگجویان  ایرانی وشبه نظامیان مورد پشتیبانی جمهوری اسلامی نظیر حزب الله لبنان از جنگ سوریه با دل و جرات بیشتری بیرون آمده و تجربیات رزمی با ارزشی کسب کرده اند  که قصد دارند در جاهای دیگر از آن استفاده کنند.

دولت آمریکا سال‌هاست که ایران را متهم می‌کند بزرگترین حامی تروریسم در جهان بوده و پشت مشکلات و خشونت‌های خاورمیانه قرار دارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اسفند سال گذشته در سخنانی گفت هر جایی که در خاورمیانه می رویم این جمهوری اسلامی است که پشت هر مشکلی قرار دارد ما با آن به شیوه جدی برخورد خواهیم کرد.

سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا نیز در بهمن ماه گذشته در گزارش سالانه ارزیابی خود از تهدیدهای جهانی اعلام کردند که ایران همچنان مهمترین حکومت حامی تروریسم است.

در این سند آمده است ایران مهم‌ترین حکومت حامی تروریسم است که مشاوره -کمک مالی و تجهیزات پیشرفته و تاکتیک‌های جدید به گروه های تروریستی در سراسر خاورمیانه ارائه می‌کند و شبکه ای  از عوامل خود را در سرتاسر جهان برای انجام حملات تروریستی احتمالی ایجاد کرده است.