آمریکا: رژیم جمهوری اسلامی را مسئول حمله به مراکز آمریکایی در عراق می‌دانیم

ایران به تلاش برای حمله به دولت ها و افراد مختلف از طریق شبه نظامیان مورد حمایت شان ادامه می دهند

ایالات متحده بار دیگر جمهوری اسلامی را مسئول حملات اخیر به مراکز آمریکایی در عراق شناخت و هشدار داد که اگر خطری متوجه شهروندان آمریکایی در عراق بشود جمهوری اسلامی را مقصر خواهد دانست.

پنجشنبه دیروز گفت ما رژیم جمهوری اسلامی را مسئول حمله به مراکز آمریکایی در عراق می‌دانیم.

همانطور که وزیر خارجه هفته پیش گفت دیدیم که موشک‌های کاتیوشا به مراکز ما در بصره  شلیک شده همین اتفاق برای سفارت ما در بغداد هم افتاده است از نظر ما ایران همچنان به عنوان عامل بی ثبات کننده در منطقه شناخته می‌شود.

آنها به تلاش برای حمله به دولت ها و افراد مختلف از طریق شبه نظامیان مورد حمایت شان ادامه می دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه هشدار داد واضح بگویم اگر هر آمریکایی جانش را در عراق ازدست  بدهد ما ایران را مسئول و مقصران می‌دانیم.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که کاخ سفید ۲۰ شهریورماه با اشاره به حملات اخیر در عراق که کنسولگری آمریکا در بصره و سفارتخانه این کشور در بغداد را نیز هدف قرار داده بود گفت ایران هیچ اقدامی برای جلوگیری از این حملات که توسط شبه نظامیان مورد حمایت خود در عراق صورت گرفته اند نکرده است.

این شبه نظامیان تحت حمایت مالی آموزشی و تسلیحاتی ایران هستند.

کاخ سفید آن زمان افزود هر حمله‌ای به مراکز آمریکایی شود و کارکنان این مجموعه ها یا ساختمان های ما آسیبی ببینند ما ایران را مسئول خواهیم دانست.

آمریکا در دفاع از جان آمریکاییان قاطعانه و سریع وارد عمل خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. أمریکا تا کنون در مورد حملات تروریستی از قبیللکشتار تفنگداران در لبنان وحمله به خبار در عربستان وأشتاق امریکاییان در عراق اقدام وأضحی نکرده از أین به بعد هم اقدامی نمیکند و ۴٠ ساله مارا تحویل تروریستها دادن اند

Comments are closed.