آمریکا می گوید:فعالیت‌های دریایی ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان افزایش پیدا کرده است.

سخنگوی ستاد ارتش آمریکا در خاورمیانه می گوید: فعالیت‌های دریایی ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان افزایش پیدا کرده است.

شماری از مقام‌های دولت آمریکا نیز گفته اند انتظار می رود سپاه پاسداران به زودی دست به انجام یک رزمایش در منطقه بزند.

شبکه خبری سی ان ان دهم مردادماه در گزارشی از آماده شدن نیروهای نظامی ایران برای انجام یک رزمایش بزرگ در آبهای خلیج فارس خبر داده بود ساعتی بعد خبرگزاری رویترز گزارش مشابهی را منتشر کرد.

رسانه های دولتی ایران با وجود اینکه به این گزارشها اشاره کردند اما تاکنون گزارشی درباره واکنش یا اظهارات مقام های جمهوری اسلامی  در این باره منتشر نکردند.

کاپیتان بیل اوربان سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا ستاد ناظر بر عملیات در غرب آسیا و شمال آفریقا گفته است: ما از افزایش فعالیت های نظامی دریایی ایران در خلیج فارس -تنگه هرمز و خلیج عمان اطلاع داریم و از نزدیک این فعالیت‌ها را زیر نظر داریم و به همکاری با متحدان خود برای تضمین آزادی دریانوردی و ترابری تجاری در آبهای بین المللی ادامه می‌دهیم.

به گفته مقام های آمریکایی به نظر می‌رسد انجام احتمالی این رزمایش در این بازه زمانی با هدف ارسال پیام به واشنگتن صورت می گیرد.

دولت آمریکا از زمانی که از برجام خارج شد بر اقدامات سیاسی و دیپلماتیک خود برای افزایش فشارها بر تهران افزوده است و رویترز نیز به نقل از مقام‌های ایالات متحده می گویند: سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فشار چشمگیری بر اقتصاد ایران وارد کرده است.

یک دیدگاه

  1. رزمایش دریایی ایران فرصت بسیار خوبی است تا آمریکا و اسرائیل (با ترفندی زیرکانه) این ماجراجویی حکومت را به بحرانی برای توقف صادرات نفت خاورمیانه (از جمله ایران) تبدیل کرده و با اینکار علاوه بر فروش نفت تگزاس به قیمت بسیار بالا (۲۰۰-۲۵۰ دلار) دنیا را مجبور کنند تا از سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی حمایت کرده و تمام و کمال هزینه آنرا نیز پرداخت نماید.

Comments are closed.