آمریکا می گوید که روسیه در جنگ در جنوب سوریه، تعهدات خود را زیرپا گذاشته است

جنگ در جنوب سوریه با شدت ادامه دارد و نیروهای وفادار به بشار اسد همچنان به کشتن افراد غیرنظامی و بمباران های کور ادامه می دهند. در کنار افراد سپاه قدس، حزب الله لبنان و نیروهای مزدور شیعه که در خدمت رژیم ایران، در این جنگ جنایتکارانه شرکت دارند، نیروی هوایی روسیه نیز اهالی شهر دَرعا و دیگر نقاط جنوب سوریه را هدف بمباران های بیرحمانه قرار داده است.

ایالات متحده امروز (چهارشنبه) روسیه را متهم ساخت که توافق های پیشین را نقض کرده و با دخالت در نبردهای جاری در جنوب سوریه و کشتار مردم آن کشور تعهدات بین المللی خود را زرپا گذاشته است.

یک مقام آمریکایی که نامش برده نشد، به خبرنگاران گفت که دولت واشنگتن در تماس محرمانه با دولت روسیه، ناخرسندی عمیق خود را از این رفتار ابلاغ کرده است. این مقام آمریکایی گفت: «این نمونه دیگری از بی اعتنایی دولت روسیه به جان انسان های بی دفاع می باشد.

در گزارش های روزهای اخیر آمده است که ارتش بشار اسد در بخش جنوبی سوریه به پیشرفت هایی نائل شده و اوپوزیسیون سوریه به شدت از خود دفاع می کند – ولی بعید می نماید که بتواند به مقاومت ادامه دهد.

پیشتر خبر رسیده بود که حکومت ایران به علت مشکلات مالی، از میزان حضور نظامی خود در سوریه می کاهد. فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در روزهای اخیر از حسن روحانی سخت گله کرده اند که بودجه کافی در اختیار آن ها قرار نمی دهد

آگاهان نظامی در اورشلیم گفتند که دولت اسرائیل رویدادهای جنوب سوریه را به دقت زیرنظر دارد و با ایالات متحده در تماس نزدیک است و با آن کشور تبادل نظر می کند.

یک دیدگاه

Comments are closed.