آمریکا گفت:سیاستهایمان را در برابر ایران به روشنی اعلام و محکم ایستاده ایم

علی خامنه ای گفت که من اشتباه کردم که با آمریکا مذاکره کردم

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده در جلسه پرسش و پاسخ  در پاسخ به سوالات صدای آمریکا درباره اظهارات اخیر رهبر جمهوری اسلامی درباره مذاکره با آمریکا گفت: دولت ایالات متحده سیاست‌های خود را در برابر ایران به روشنی اعلام کرده و بر سر آنها محکم ایستاده است.

وی  در پاسخ به خبرنگار صدای آمریکا که پرسیده بود: آیا واشنگتن اظهارات اخیر رهبر ایران را در رد گفتگو با آمریکا  پاسخ قطعی تهران به پیشنهاد دولت پرزیدنت ترامپ برای مذاکره تلقی می‌کند گفت: قرار نیست که به همه اظهارات مقام‌های دولتی کشورهای جهان پاسخ بدهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ما سیاست های خود را بسیار روشن و واضح بیان کرده ایم و از ادامه رفتار بد ایران در جهان نگرانی‌هایی داریم تأکید کرد که: آمریکا تنها کشوری نیست که شاهد  چنین رفتاری بوده و از آن آسیب دیده و از ادامه آن نگران است بلکه کشورهای دیگر هم موضع مشابهی دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده تأکید کرد که:ا یالات متحده محکم بر سر سیاست‌های خود در برابر جمهوری اسلامی و فعالیت‌های بدخواهانه آن خواهد ایستاد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که بارها گفته است ایران با توسعه برنامه موشکی بالستیک و ادامه سیاست‌های پیشین خود در منطقه خاورمیانه روح توافق جامع هسته ای سال ۲۰۱۵ قدرت های جهانی با تهران را نقض میکند  رسما از این توافق موسوم به برجام خارج شده است.

با این حال پرزیدنت ترامپ که همواره بر دیپلماسی تاکید دارد دو هفته پیش گفت: برای رسیدن به یک توافق درست و سازنده با ایران حاضر است بدون پیش شرط  با مقام‌های ایرانی گفتگو کند اما رهبر جمهوری اسلامی روز دوشنبه گفت: در شرایط فعلی اجازه مذاکره با آمریکا را نخواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگار صدای آمریکا که پرسید آیا واشنگتن ضرب الاجلی برای تهران جهت گفتگو در نظر خواهد گرفت یا نه گفت: ضرب العجلی در کار نخواهد بود و فکر می‌کنم ما سیاست‌های مان را به طور واضح و روشن بیان کرده ایم.

به دنبال پیشنهاد پرزیدنت ترامپ برای گفتگوی بدون  پیش شرط مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفت: هدف کشورش تغییر رفتار ایران است و برای مذاکره پیش شرط هایی دارد.

وی اوایل خرداد گفته بود: واشنگتن حاضر است در صورت تغییر رفتار تهران مذاکره کند و ۱۲ شرط هم ارائه کرد.

البته از سخنان علی خامنه ای جمله من اشتباه کردم با آمریکا مذاکره کردم را در جمهوری اسلامی حذف کردند  زیرا معتقدند که رهبرشان هرگز اشتباه نمی‌کند و علی خامنه‌ای می‌دانیم که ازابتدای رهبری خود تا به امروز با اشتباهات بزرگی که در زمینه های مختلف مرتکب شده کشور را به مرز فلج و از هم پاشیدگی سوق داده است.

یک دیدگاه

  1. خیر، این سخنان دروغ است، دونالد ترامپ به این دلیل نقض برجام از سوی ایران از آن خارج نشد چرا که ایران این پیمان را رعایت کرده است، دونالد ترامپ به دو دلیل از این پیمان خارج شد، نخست آن که با برجام ممکن بود وضع اقتصادی مردم ایران بهتر شود و نیرومند تر شوند و بتوانند جمهوری اسلامی را عقب برانند و حکومتی دموکراتیک در ایران بسازند، اما دونالد ترامپ دشمن آزادی در ایران است و می خواهد در ایران سرکوب و اختناق حکمفرما باشد و اگر زمانی هم مردم به جان آمده ایران قیام کردند خواهد کوشید به جای علی خامنه ای دیکتاتور دیگری باز یک حکومت سرکوبگر در ایران برپاسازد، به همین دلیل هم از تروریست های بدنامی چون دار و دسته رجوی پشتیبانی می کند چون نمی خواهد ایرانیان هیچگاه به آزادی برسند بنابر این از تروریست هایی پشتیبانی می کند که مورد نفرت مردم ایرانند و اگر روزی در ایران قدرت بگیرند مانند علی خامنه ای هر روز مردم را سرکوب خواهند کرد، البته درست است که علی خامنه با اشتباه کاری های خود ایران را رو به نابودی برده اما زمانی کار های خوبی هم در حکومت او انجام شده، برای نمونه آهنگ رشد جمعیت از بیش از ۳% به مقدرای کمتر کاهش یافت و با این که رهبر گفت این کار درستش اشتباه بوده خبر آن هرگز حذف نشد و همه آن را به یاد دارند دلیل دوم خروج دونالد ترامپ از برجام کوته فکری و خودبینی اوست، به دلیل همین خودبینی چشم ندارد ببیند اثر و یادگاری از باراک اوباما در دنیا باقی بماند، بی گمان باشید خواهد کوشید بیمه درمانی اوباما را هم نابود کند

Comments are closed.