آمریکا گفت اگر موشک شلیک شده مربوط به ایران بوده، تلافی خواهد شد؛ تصاویر منتشره، این گمان را ثابت می کند

ایالات متحده در این هفته اعلام کرد که اگر معلوم شود حمله موشکی به یک قرارگاه سربازان آمریکایی که به کشته شدن یک مقاطعه کار غیرنظامی آمریکایی انجامید، کار عوامل وابسته به سپاه قدس و حکومت اسلامی ایران بوده، به واکنش تلافی جویانه دست خواهد زد. امروز (یکشنبه) گزارش رسید که بازرسی ترکش موشک شلیک شده به سوی آن پایگاه، نشان می دهد که دقیقا از همان نوعیی است که رژیم ایران برای حزب الله به لبنان قاچاق کرده بود.

یادآوری می شود: در سال ۲۰۰۹ ارتش اسرائیل توانست یک کشتی حامل اسلحه قاچاق ایران را که برای حزب الله به مقصد لبنان فرستاده می شد، شناسایی و مصادره کند. کارشناسان نظامی می گویند که راکت شلیک شده به سوی قرارگاه آمریکایی در عراق نیز همانند راکت ۱۰۷ میلیمتری کشف شده در آن کشتی بوده که هیجده کیلوگرم وزن دارد. تاریخ ساخت این راکت سه سال پیش بوده است.

قرارگاهی که هدف موشک قرار گرفت، کی وان یا کاف یک نامیده می شود که در شمال غرب شهر کرکوک واقع شده است.

یک کامیون که در محلی نزدیک پایگاه مستقر شده بود، که ۱۲ راکت در سه ردیف، در دستگاه او قرار داده شده بود که چهار راکت منفجر نشده و سالم مانده بود. تصاویری که در شبکه های خبری انتشار یافت نشان می دهد که این راکت ها دقیقا همان هایی است که رژیم ایران برای حزب الله می فرستاد و اسرائیل آن را مصادره کرد.

مقامات ایالات متحده هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده اند. آن ها پیشتر گفته بودند که اگر معلوم شود رژیم ایران مسؤول این تعرض نظامی بوده، بی جواب گذاشته نخواهد شد.

ایالات متحده در یک سال اخیر کوشش بسیار به عمل آورده تا با رژیم ایران در حوزه خلیج فارس وارد کشاکش جنگی نشود.

4 دیدگاه‌

  1. آمریکای عزیز حتماً تلافی کن تا کل وتمامی ملت دربند و درزندان ایران هم بواسطه مردانگی وآزادمردی تو آزاد آزاد شوند وتا آخر عمرشان دعا به جان ترامپ عزیزکنند.

  2. خواهشا هر کشتاری دارید را خارج از خاک ایران انجام بدهید چون مردم ستم دیده ما به دست اخوندهای بی وطن به اندازه خونریزی دیده اند و خاک میهنشان به اندازه مورد تهاجم و تخریب قرار گرفته است.

    امریکا چرا نباید قاسم سلیمانی را که بازوی تروریستی خامنه ای است در عراق دستگیر میکرد یعنی زمانی که به عراق رفته بود تا کشتار و سرکوب را به ادمکشهای مانند خودش بیاموزد!
    امریکا توانست که سردسته داعش را چند هفته پیش هلاک کند ایا سلیمانی قاتل همانند و یا حتی بدتر از او نیست؟

Comments are closed.