آن ها اسرائیل را “غده سرطانی” نامیده اند، ولی آن را نزد خودشان جستجو کنند! تفسیر سیاسی هفته، نوشتۀ منشه امیر

 

دانلود فایل صوتی تفسیر

بارها ادعا کردند که اسرائیل یک غده سرطانی در منطقه است که اگر از جای کنده نشود،سراسر پیکر اسلام را فرا خواهد گرفت.

علی خامنه ای بارها و بارها گفته است که اسرائیل یک کشور نیست، یک موجودیت نیست، بلکه یک گروه افراد تبهکار، دزد، فاسد، بی اعتنا به معنویات آمده‌اند در این سرزمین مستقر شده‌اند که جای آنها نیست.

البته نه خامنه‌ای و نه دیگر سران رژیم اسلامی ایران مبتکر این واژه نیستند، غده سرطانی همان اصطلاحی است که سران کشورهای عرب بارها و بارها در طول سالیان دراز علیه کشور اسرائیل بیان می‌کردند.

اما آنها از کرده خویش پشیمان شدند و دیدند که راه اشتباه رفته‌اند و پی بردند که اسرائیل مظهر نور و روشنایی، عدالت و پیشرفت، معنویات و انسان دوستی است.

آنها دست همکاری و همیاری به سوی اسرائیل دراز کرده و این واژه ها را به زباله دان تاریخ انداختند.

اما حکومت ایران که در همه چیز را قهقرا را در پیش گرفته  امروز نیز همچنان از واژه غده سرطانی استفاده می‌کند و ظاهراً می‌کوشد چنین توجیه کند که چرا خواهان نابودی اسرائیل است؟ چرا سازمان های ترور را را برای رسیدن به این هدف و خواب و خیال مجهز می‌کند؟

اسرائیل داروی ضد سرطان است.

نگاه کنید و ببینید که در کشور اسرائیل  اعراب در چه شرایط تساوی حقوق و برخورداری از همه امکانات کشور زندگی می‌کنند.

ببینید و یاد بگیرید و درس عبرت بگیرید.

عرب اسرائیلی یعنی همان کسی که تا پیش از استقلال اسرائیل خواهان نابودی این کشور و کشتن مردم آن بود امروز در رفاه کامل و آزادی و حقوق کامل زندگی می کند.

جوانان عرب اسرائیلی امروز در همه دانشگاه ها و کالج ها و مدارس به آموختن رشته های عالی مشغول هستند.

امروز عرب اسرائیلی پزشک است.

پرستار است.

استاد دانشگاه است.

در دیوان عالی عدالت اسرائیل عضویت دارد.

در وزارت خارجه اسرائیل سفیر است و حتی در ارتش دفاعی اسرائیل درجه سرهنگی و سرتیپی دارد.

در کدام کشور خاورمیانه شما می توانید بیابید که یک اقلیت دینی از چنین تساوی حقوقی برخوردار باشند؟

نه فقط یک اقلیت دینی بلکه همان گروهی که تا پیش از استقلال اسرائیل خواهان نابودی این کشور بود.

اما اسرائیل به سوی آنانی که در این سرزمین باقی ماندند دست دوستی و همیاری و همزیستی دراز کرده است و اعراب اسرائیلی آن را فشردند و امروز شهروندان پر افتخار و متساوی الحقوق اسرائیل هستند.

به خودشان نگاه کنند که اقلیت های دینی . حتی اهل تسنن در ایران از چه محرومیت هایی رنج می برند.

هیچ حقوق مساوی ندارند.

در بسیاری از مراسم حساس آنها را راه نمی دهند.

آیا اسرائیل غده سرطانی است و آیا اسرائیل است که باید از پیکریه این منطقه جدا شود؟

می‌گویند اسرائیل غده سرطانی است اما اسراییل تنها کشور منطقه است که مظهر آزادی دموکراسی و تساوی حقوق است.

اسرائیل تنها کشوری است که با دشمنان بیگانه دست و پنجه نرم می‌کند اما در داخل کشور آرامش کامل برقرار است و همگان با هم هستند و همگان با هم دست همکاری و یاری داده و می دهند و همه از این نعمت برخوردار هستند هم عرب و هم یهودی.

آیا در کشور شما و در حکومتی که شما برپا کرده‌اید چنین وضعی وجود دارد؟ پس بگویید غده سرطانی کیست و کجاست؟

اسرائیل  را غده سرطانی خواندند اما در داخل کشورهای خود و در داخل منطقه خاورمیانه به جان یکدیگر افتادند و همدیگر را کشتند.

عراق مسلمان به ایران مسلمان حمله برد و ایرانیان بی‌دفاع را هدف سلاح های شیمیایی قرار داد و آنها را بمباران کرد و به سوی شان موشک پرتاب کرد. سوریه را بنگرید که می‌بینید شهروندان خود را می‌کشد و آنان را به گلوله می بندد مگر چه می‌خواهند این شهروندان؟

می‌خواهند آزاد باشند.

تساوی حقوق داشته باشند.

دیکتاتوری پایان گیرد و دموکراسی برقرار گردد و دزدی ها و سوء استفاده ها را خط بطلان بر آن بکشند.

کیست غده سرطانی در این منطقه؟

به جنایاتی بنگرید که به نام اسلام ،دین مبین مرتکب می شوند و هموطنان خود و حتی هم کیشان خود را می‌کشند و سر می‌برند و زنان را به اسارت میبرند. دختران را به بردگی می فروشند.

آیا این است عدالت؟

آیا اسرائیل است که غده سرطانی است و باید از پیکر این منطقه جدا شود؟

حساب کنید که از روز نخست که به قدرت رسیدند در همه کشورهای منطقه و نه فقط حکومت اسلامی ایران، جز فقر و درماندگی، جز دزدی و غارت، جز سوء مدیریت چیزی به ارمغان نیاوردند.

همه جا جنایت می‌کنند و همه جا انسان می کشند تا خود دمی بیشتر در قدرت بمانند.

قدرت غده سرطانی کیست؟ غده سرطانی در کجاست؟

با وعده و وعیدهای فریبنده بر ملت ایران و حکومت ایران مسلط شدند و امروز نتیجه آن را می‌بینیم و حاضر به ترک قدرت نیستند و خود را جاودان می دانند.

با وعده های فریبنده بر این ملت و بر این سرزمین مسلط شدند و مردم ایران را به بیگاری گرفتند،آنها را کشتند و مرتکب جنایت شدند و هنوز هم دست‌بردار نیستند.

بنابراین این غده سرطانی را در کجا باید جستجو کرد؟ در اسرائیل؟

می‌بینیم که در کشورهای عرب منطقه و دولت‌های مسلمان دور و نزدیک یکی پس از دیگری دست دوستی اسرائیل را می فشارند و با این کشور پیمان صلح و همکاری امضا می‌کنند.

حتی دولت عربستان سعودی آنانی که خود را خادمین حرمین شریفین می نامند و تا دیروز یهودی را نجس می دانستند و اجازه ورود آن را به سرزمین خود نمی دادند امروز از کرده خود پشیمان شده و راه درست در پیش می‌گیرند و خواهان دوستی و همکاری با اسرائیل هستند.

به دور خود نگاه کنید و ببینید که چگونه جامعه بین المللی رفتارهای جنایتکارانه شما را مکروه می داند و آن را نکوهش می‌کند و شما می‌آیید و ادعا می کنید که اگر دنیا اعدام و شکنجه و بازداشت و تجاوز به زنان را امری نامشروع و غیر انسانی می‌داند و ناقض حقوق بشر تصور می‌کند خود این اعتراض را ناقض حقوق انسانی است.

ببینید تا به کجا رسیده اند و چه منطقی دارند؟!!!

از ۷۲ سال پیش که اسرائیل موجودیت دوباره خود را اعلام کرد و این سرزمین راه پیشرفت و ترقی و تعالی و تساوی حقوق و دموکراسی را در پیش گرفت، نگاه کنید که در کشورهای عرب همسایه چه گذشت و چه میگذرد؟

ببینید جنایاتی را که در سوریه مرتکب میشوند؟

جنگ داعش علیه انسان‌ها.

بوکوحرام در نیجریه.

حزب الله در لبنان حوثی ها در یمن

و خونریزی هایی که همچنان در عراق جریان دارد.

هیچ یک از این حکومت ها بویی از دموکراسی و تساوی حقوق ندارند.

در همه جا قدرتمندان دیگران را سرکوب می کنند و صاحبان زور بر مردم ستم می کنند و برای ماندن در کرسی قدرت از هیچ جنایتی رویگردان نیستند.

اینها هستند که غده سرطانی هستند که مردم خاورمیانه و جامعه جهانی باید با آنها مبارزه می کنند.

اسرائیل داروی ضد سرطان است.

بیایند و از این کشور یاد بگیرند.

کشوری که با هیچ شروع کرد و امروز یکی از بهترین های جهان است و امروز عرب و یهودی، زن و مرد، مسلمان و غیرمسلمان در این سرزمین در کنار هم با دوستی و همیاری زندگی می‌کنند و اسرائیل یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در بسیاری از زمینه ها می باشد و مردم کشورهای دیگر از اسرائیل می خواهند که تجربیات خویش را در رشته کشاورزی- کشا پزشکی و تکنولوژی و امور دیگر در اختیار آنها نیز بگذارند و امروز اسرائیل یکی از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا را دارد.

آنچه امروز ذهن مردم ایران و شهروندان دیگر کشورهای منطقه را به خود مشغول داشته آن است که چگونه می‌توانند از این بلایا نجات یابند و این درد را درمان کنند و راه پیشرفت را در پیش گیرند و از فقر و ناداری و گرسنگی و سرکوب رها شوند؟

چگونه می توان به این هدف رسید؟

این را ملت‌های منطقه خود باید بجویند و بیابند و به این پرسش پاسخ دهند…

اورشلیم – بیست و نهم  آذر ماه ۱۳۹۹ خورشیدی؛۱۹ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی