آهنگ اسرائیلی برای شرکت در مسابقه اروپایی بهترین ترانه، شب گذشته توسط هیات داوران گزیده شد

مردم اسرائیل با اشتیاق در انتظار برگزاری مسابقات بهترین ترانه اروپا در این کشور هستند. این مسابقه که در زبان انگلیسی «یورو ویژن (Eurovision)» یا در زبان فرانسه، «اِرو ویزیون» نامیده می شود، هر سال در کشوری برگزار می شود که سال پیش از آن، برنده اول شده است. اسرائیل در مسابقات سال گذشته مقام نخست را به دست آورد و از این رو، در بهار پیش رو، میزبان آن مسابقات خواهد بود.

با آن که ظاهرا مسابقه بهترین آهنگ، تنها متعلق به کشورهای اروپایی می باشد، ولی از دو دهه پیش، اسرائیل نیز یکی از شرکت کنندگان دائم آن بوده و سه بار برنده بهترین ترانه شده است.

در مراسمی که شب گذشته در تل آویو برگزار گردید، ترانه اسرائیلی که باید در مسابقه امسال شرکت داده شود گزیده شد و با استقبال زیاد روبرو گردید. بسیاری از کشورهای اروپایی نیز تا کنون آهنگی را که قرار است هنرمندان آن ها در مسابقات پیش رو اجرا کنند برگزیده اند.

مسابقه در سوئد برای انتخاب بهترین ترانه در آن کشور، هفته پیش برگزار شد و دو هنرمند اسرائیلی نیز به آن دعوت شده بودند. یکی از آنها خانمی به نام دانا اینترنشنال  برنده اولین جایزه یورویژن در سال های پیش و همچنین خانم نِتَع برزیلای برنده بهترین آهنگ سال گذشته بود.

ترانه اسرائیلی که شب گذشته برای اجرا در مسابقه امسال یورویژن گزیده شد، ترانه “خانه” یا Home نام دارد که خواننده جوانی به نام کُبی مریمی آن را اجرا کرده است. برخلاف بسیاری از ترانه های شرکت کننده در این مسابقات، که همگی پرهیاهو هستند، ترانه خانه بسیار آرام اجرا شده و با ترانه های دیگر تفاوت اساسی دارد. ولی بسیاری از فعالان در شبکه های اجتماعی در واکنش های امروز خود، این ترانه را یکنواخت و خسته کننده خواندند و به شدت از آن انتقاد کردند. حالا شنوندگان رادیو پیام اسرائیل نیز می توانند آن را بشنوند و خود قضاوت کنند.

blob:https://www.mako.co.il/d6d3e760-ba59-4a00-951f-d84cc3b01956

یک دیدگاه

Comments are closed.