آژانس بین المللی: رژیم ایران هنوز به پرسش درباره فعالیت رادیواکتیو خود پاسخ نداده است

آژانس بین المللی انرژی اتم اعلام داشت که به  گفتگوهای محرمانه با حکومت ایران درباره علل وجود آثار اورانیوم در چند سایت اتمی اعلام شده در آن کشور ادامه می دهد، ولی رژیم هنوز توضیحات قانع کننده حرفه ای ارائه نکرده است.

رژیم ایران با آن که در معاهده منع تولید بمب هسته ای، موسوم به ان پی تی عضویت دارد، وجود این سایت ها را از آژانس پنهان ساخته بود و هنوز هم درباره آن ها توضیحات لازم را نمی دهد.

سخن از سایت هایی است که اسرائیل وجود آن ها را افشاگری کرد، ولی با تکذیب قاطعانه رژیم ایران روبرو گردید، اما آژانس بین المللی در دیدار از یکی از این سایت ها آثار فعالیت رادیواکتیو را شناسایی کرد و هنوز درباره آن پاسخ قانع کننده ای از ایران دریافت نکرده است.

در این میان اعلام شده که نمایندگان ایالات متحده و روسیه برای بررسی برنامه هسته‌ای ایران جلسه برگزار می‌کنند

آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای، در گفتگوی اختصاصی با شبکه خبری العربیه فاش کرد، گفتگوها با ایران درباره بقایای اورانیوم متعلق به برخی سایت‌های هسته‌ای مخفی این کشور ادامه می‌یابد.

همزمان  میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه هم گفته است : امروز(پنجشنبه)، هیئت آمریکایی به ریاست رابرت مالی ، با هیات روسی برای گفتگو درباره توافق هسته‌ای ایران دیدار می‌کند.

در همین راستا، قرار است ، هیاتی از مقامات آمریکایی، شامل اعضای شورای امنیت ملی و وزارت دفاع و خارجه هم در روزهای آینده  به پادشاهی عربی سعودی و چند کشور دیگر منطقه سفر می‌کنند.