آژیر خطر تاسیسات موشکی در غرب تهران به صدا درآمد و دو آتش سوزی رخ داد. ادعا: «از بیم حمله اسرائیل»

با آن که مقامات حکومت ایران ادعا می کنند که شنیده شدن صدای یک آژیر مهیب در غرب تهران و در نزدیکی یکی از مجموعه ها صنعتی تولید موشک به علت اشکال فنی و رخنه کردن آب باران به دستگاه بوده است، ولی برخی منابع خبری در تهران می گویند

که این” آژیر خطر” به علت نگرانی از حمله هوایی جنگنده هایی به آن پایگاه بوده است. این آژیر ساعاتی پس از وقوع انفجار در کنار سفارت اسرائیل در دهلی نو به صدا درآمد. ظاهرا انجام این اقدام تروریستی نوعی انتقام جویی رژیم ایران از اسرائیل، نسبت به هلاکت محسن فخری زاده روی داده که رژیم ایران، مسؤولیت آن را به اسرائیل نسبت داد.

نیروهای پلیس هند در محل انفجار در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی‌نو

به کار انداختن “آژیر” ار ترس حمله اسرائیل به آن پایگاه، جریان شلیک موشک به سوی هواپیمای اوکراینی و سقوط آن و کشته شدن ۱۷۶ مسافر را به یاد می آورد که آن هم از ترس حمله موشکی آمریکا به ایران، پس از تعرض موشکی سپاه پاسداران به پایگاه آمریکایی در عین الاس عراق بود.
با آن که رژیم ادعا می کند که به کار افتادن “آژیر خطر” به علت نقص فنی بوده، ولی این رویداد با یک رشته اقدامات احتیاطی گسترده دیگر سپاه پاسداران همراه شد که باطل بودن آن ادعا را ثابت می کند.
با به صدا درآمدن آژیر خطر، فرودگاه بین المللی و بزرگ تهران، موسوم به فرودگاه امام خمینی به روی پروازها بسته شد و به هواپیماهایی که قصد فرود داشتند، دستور داده شد از ایران دور شوند.

تغییر مسیر پرواز هواپیمای ترکیش ایرلاین

طبق اطلاعات راداری، پرواز استانبول به تهران، پس از چندین مرتبه چرخش بر فراز تهران، گویا به سمت باکو تغییر مسیر داده است.

آن چه این گمان را تقویت می کند که این رویداد با انفجار تروریستی علیه اسرائیل در دهلی نو ارتباط داشته آن است که به گفته برخی منابع خبری، وبسایت های چندین فرودگاه بین المللی ایران، و از جمله فرودگاه مهرآباد و تبریر و شیراز و مشهد هم از دسترس خارج شد. علاوه بر این، وبسایت سازمان انرژی اتمی ایران نیز مسدود گردید.کارشناسان نظامی می گویند که چنین رویدادهای همزمان، نمی تواند اتفاقی باشد، بلکه به این احتمال قوت می بخشد که رژیم ایران تصور کرده جنگنده های اسرائیلی به تهران حمله برده اند.
چند ماه پیش، به دنبال هلاکت محسن فخری زاده، که ظاهرا دانشمند اتمی معرفی گردید، ولی سرپرست آمادِ صنایع اتمی بود، فرماندهان سپاه پاسداران تهدید کردند که به شدت از اسرائیل انتقام خواهند گرفت و اسرائیل نیز متقابلا هشدار داد که هر گونه تعرضی، با پاسخ گوبنده روبرو خواهد شد.
بامداد امروز (شنبه) حمیدرضا گودرزی معاون امنیتی استانداری تهران ادعا کرد که به صدا درآمدن آژیر خطر “اختلال در سیستم صوتی یکی از نهادها” بوده است. ولی او  توضیح نداد که منظور کدام نهاد بوده است. اما منابع خبری می گویند که این آژیر در نقطه ای که بخشی از صنایع موشکی سپاه پاسداران قرار دارد به صدا در آمده بود.
گودرزی قول داد که هیچ مشکل امنیتی به وجود نیامده بود. همچنین مدبر کل بحران تهران هم “آب باران” را علت بروز این امر معرفی کرد.
برخی سامانه های خبری خارج از ایران، نوشتند که علت به صدا درآوردن آژیر، نزدیک شدن یک هواپیمای ناشناس به آن تاسیسات بوده که سیستم دفاع ضد هوایی را فعال کرده است.

ماهواره های ناسا دو آتش سوزی را در حین آژیر خطر در همون محدوده غرب تهران نشون میدهد

همزمان شبکه خبری فاکس نیوز نیز در گزارشی در این باره  نوشت که ماهواره های متعللق به “ناسا” (آژانس پروازهای فضایی ایالات متحده) وقوع دو آتش سوری را نیز در محدوده غرب تهران که در نزدیکی یک مرکز تولید موشک های بالستیک سپاه پاسداران قرار دارد، تشخیص داده است.