آگاهان در تهران: با شدت گرفتن هرج و مرج اقتصادی، موج تازه ای از گرانی اتومبیل و کالا در راه است

فروشندگان اتومبیل در ایران می گوید:نوسان ارز در ده روز گذشته باعث شده همه‌ چیز در کشور به هم بریزد بطوری که ، نرخ خودرو به طور سر سام آوری۱۰  تا ۲۰ میلیون افزایش یافته است

آگاهان امور در ایران می گویند که بحران اقتصادی و هرج و مرج بازرگانی در کشور به حدی رسیده که همه اصناف و حوزه های کاری کشور درگیر نوعی سردر گمی اقتصادی  شده اند ،یک عضو اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل در ایران می گوید:نوسان ارز در ده روز گذشته باعث شده همه‌ چیز در کشور به هم بریزد بطوری که ، نرخ خودرو به طور سر سام آوری۱۰  تا ۲۰ میلیون افزایش یافته است .

علیرضا عبدی، افزود : وضعیت به آنجا رسیده که سیستم روحی و روانی فعالان اقتصادی در کشور به هم ریخته است و بیراهه نیست که بگوییم که برخی از آنها مریض شده‌اند.

حسن روحانی پیشتر در ارتباط با  افزایش نرخ بنزین گفته بود: این کار به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعه بوده و می‌تواند در حل مشکلات آنان مفید و موثر باشد.

وی گفت : وقتی دلار ۱۱ هزار تومانی در عرض کمتر از یک ماه به ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان می‌رسد هیچ کاری نمی‌شود در این کشور کرد. اکنون در بازار خودرو، وضعیت به گونه‌ای شده که همه‌چیز کاذب است و هیچکس نمی‌داند که این وضعیت تا کی ادامه دارد. با سهمیه‌بندی بنزین خودروهای دوگانه‌سوز حداقل ۱۵ میلیون تومان گران‌تر شده است و در ۱۰ روز اخیر به‌طور میانگین قیمت خودروها ۱۰ تا ۲۰ میلیون افزایش پیدا کرده است.

شورای بازنشستگان ایران پیشتر در اعتراض به افزایش نرخ بنزین گفته بود : افزایش قیمت سوخت، کوبیدن آخرین میخ بر تابوت معیشت مردم است و این تغییر ناگهانی نرخ  بنزین ، شرایط را برای اکثریت مردم، اعم از حقوق‌بگیران و بازنشستگان و میلیون‌ها بیکار در وضعیتی بحرانی‌تر از قبل قرار خواهد داد.

یک دیدگاه

  1. افزایش تصنعی قیمتها مخصوصاً ماشین سواری تولید داخلی که اصولاً در دوشرکت ایران خودرو وسایپا تولید میشوند باعث پر شدن خزانه دولت وبیت رهبری شده ومیشود و به هیچ وجه دولت ویا سازمان بازرسی کل کشور ویا قوه قضاییه درمقابل این گونه افزایش قیمتها مقاومت ویا مداخله ای صورت نداده ونخواهد داد تا جیبهای گشاد آخوندهای مفت خوربیش ازگذشته ازطریق چاپیدن ملت ایران پرتر گردند.

Comments are closed.