«افشاگری های فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، هشداری به رژیم ایران است»

سخنرانی فرمانده نیروی هوایی اسرائیل در همایش بین المللی فرماندهان نیروهای هوایی کشورهای جهان در تل آویوگزارش اختصاصی “رادیو پیام اسرائیل” – فرمانده نیروی هوایی اسرائیل فاش ساخت که حتی پس از حمله موشکی از جانب سپاه قدس از خاک سوریه علیه اسرائیل، نیروی هوایی اسرائیل همچنان به ضربات خود بر مواضع رژیم ایران ادامه می دهد. او همچنین فاش ساخت که اسرائیل، پس از ایالات متحده نخستین کشور جهان است که پیشرفته ترین هواپیمای جنگی از نوع اف – ۳۵ را که رادرگریز است عملیاتی ساخته و آن را بر فراز بیروت پایتخت لبنان به پرواز در آورده است.

آگاهان نظامی گفتند که این افشاگری ژنرال عمیکم نورکین עמיקם נורקין نوعی هشدار به حزب الله لبنان و حکومت اسلامی ایران است که ادعا می کند با فرستادن چند موشک به خاک اسرائیل، می تواند دو شهر حیفا و تل آویو را با خاک یکسان کند.

هواپیمای جنگی اف – ۳۵ قادر است در فاصله بسیار دوری از خاک اسرائیل عملیات جنگی انجام دهد و بی آن که توسط رادار دشمن شناسایی شود به خاک اسرائیل باز گردد.

علاوه بر این گفته می شود که اسرائیل داراز موشک های ویرانگری می باشد که قادر است به هدف های نظامی دشمن آسیب جدی وارد کند.

آگاهان می گویند که اسرائیل همچنین دارای زیردریایی هایی است که حتی اگر مرکز فرماندهی نظامی در اسرائیل نابود شود، می توانند خاک دشمن را مورد حملات ویرانگر قرار دهند.

آگاهان می گویند که سیاست اسرائیل تا کنون سکوت در برابر تهدیدهای دشمن بوده، ولی تصور می رود که اکنون سیاست تغییر کرده و اسرائیل تصمیم گرفته بخش کوچکی از توانایی های دفاعی خود را به دشمن یادآور شود که در صدد تعرض برنیاید.

ژنرال عمیکام نورکین فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، این افشاگری را طی سخنرانی در همایش بزرگ فرماندهای نیروهای هوایی چندین کشور جهان که در تل آویو گرد آمده بودند بیان کرد.

در این همایش سالیانه که این بار در اسرائیل برگزار می شود، فرماندهان نیروهای هوایی ده ها کشور جهان شرکت دارند.

ژنرال نورکین فاش ساخت که سپاه قدس در حمله موشکی خود به سوی خاک اسرائیل که حدود دو هفته پیش صورت گرفت، جمعا ۳۲ راکت به سوی خاک اسرائیل شلیک کرد. در خبرهای پیشین، شمار موشک ها بیست فروند گزارش شده بود.

رژیم ایران خبر شلیک این موشک ها را تائید کرد، ولی نگفت که سپاه قدس مسئول پرتاب آن بوده است.

فرمانده نیروی هوایی اسرائیل فاش ساخت که به احتمال زیاد ۲۸ فروند از موشک ها در داخل خاک سوریه سقوط کرده و به مرز اسرائیل نرسیده بود و چهار فروند دیگر توسط سیستم ضد موشکی موسوم به “گنبد آهنین” כיפת ברזל در هوا شکار شد.

رژیم ایران ادعا کرده بود که در این حمله موشکی خسارات بسیار سنگینی به ارتش اسرائیل وارد آمده است. ولی همگان می دانند که این ادعا کاملا دروغ بوده است.

ژنرال عمیکام نورکین در جمع فرماندهای نیروهای هوایی چندین کشور جهان در تل آویو یادآور شد که نیروی هوایی اسرائیل تنها نیروی هوایی کشورهای جهان است که کوره های اتمی دو کشور را مورد حمله قرار داد و ویران کرد. یکی کوره اتمی عراق و دیگری کوره سوریه بود که در مراحل پایانی احداث قرار داشت.

آگاهان نظامی در مورد توانایی های نیروی هوایی اسرائیل گفتند که هر دو ماموریت، بدون هیچ اشکال و یا برخورد با نیروهای دشمن انجام گردید و اکنون که اسرائیل به مدرن ترین هواپیماهای رادار گریز جهان مجهز است، اجرای ماموریت های مشابه حتی در کشورهای دور دست، غیر ممکن نخواهد بود.

آگاهان نظامی می گویند که این افشاگری های فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، تلاش دیگری برای جلوگیری از جنگ های ناخواسته، و همچنین نوعی یادآوری به فرماندهان سپاه پاسداران است که صحنه جنگ را با زمین بازی کودکان اشتباه می گیرند و ادعا می کنند که افراد مسلح وابسته به سپاه قدس در سوریه می توانند با حمله به خاک اسرائیل، بلندی های گولان را به آسانی تصرف کنند و موجب متلاشی شدن ارتش اسرائیل و فرار ساکنان این کشور شوند.

آگاهان می‌گویند که این نادانی و نابخردی افرادی چون حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران، ممکن آتش یک جنگ ناخواسته را شعله ور سازد که می تواند مصیبت بار باشد.

هواپیمای جنگی رادار گریز اف -۳۵ بر فراز بیروت

به گفته آگاهان سیاسی، این واقعیت که فرمانده نیروی هوایی اسرائیل فاش ساخت که هواپیمای جنگی اف – ۳۵ بدون مزاحمت بر فراز بیروت پرواز کرده، نوعی هشدار به حزب الله لبنان نیز بوده که ممکن است رژیم ایران به آن دستور داده باشد که به طور غافلگیر کننده، خاک اسرائیل را موشک باران کند – که در چنین صورتی یک فاجعه بزرگ برای حزب الله و مردم لبنان در پی خواهد داشت.

فرمانده نیروی هوایی در ادامه افشاگری خود گفت که هواپیماهای جنگی اف – ۳۵ اسرائیل، تا کنون دوبار اهدافی را در خاورمیانه مورد اصابت قرار داده اند، ولی او فاش نساخت که این اهداف در کدام کشور قرار داشته اند. احتمال می رود که این نخستین بار باشد که پیشرفته ترین هواپیمای جنگی آمریکا که چند فروند آن به اسرائیل نیز فروخته شده، ماموریت عملیاتی در جبهه جنگ انجام می دهد.

بی تردید کارشناسان آمریکایی نحوه کار هواپیمای ساخت آن کشور را به دقت دنبال کرده اند.

ژنرال نورکین فاش ساخت که  نیروی هوایی اسرائیل دست کم بیست بار هدف های نظامی سپاه قدس در سوریه را بمباران کرده است. وی گفت: شوربختانه در یکی از حملات، یک هواپیمای اف -۱۵ خود را از دست دادیم، ولی همه ماموریت ها با موفقیت انجام شده است.

اسرائیل تا کنون انجام برخی حملات را رسما به عهده نمی گرفته است.

 

6 دیدگاه‌

 1. اسرائیل ، برادران قاچاقچی رادرسوریه مثل شپش مالونده است. آخوندهاخفقان گرفته اندوازآنهمه شارت و پورت هاهیچ خبری نیست.
  حسن نصرالله هم که درسوراخ موش خزیده ودهان گشادش رابسته است.

 2. خیر، باور کردنی نیست اسرائیل توانسته باشد به تنهایی چنین کاری را انجام دهد،مگر هواپیمای اف ۳۵ توان عبور از پدافند اس ۳۰۰ را دارد؟ تازه سخن از استقرار سیستم s400 در منطقه هم به میان آمده بود، پس یا روسیه در کار پدافند هوایی منطقه اخلال ایجاد کرده و یا این کار نه با اف ۳۵ که با هواپیمای اف ۲۲ انجام شده است، در هر دو حال گزارش شما نمی تواند درست باشد، در واقع اگر این کار با هواپیمای اف ۲۲ هم انجام شده باشد تنها موجب بیشتر شدن تنش در منطقه خواهد شد، تا کی اسرائیل باید با انواع سلاح ها به دیگران حمله کند؟ به جای دریافت انواع و اقسام سلاح ها اگر اندکی در اندیشه صلح بودند هم برای خودشان بهتر بود و هم برای منطقه، امروزه عربستان از کسانی که به مکه و مدینه می آیند به چه درآمد و ثروتی می رسد؟ اگر اسرائیل این قدر نژاد پرست نیود و مدام در جهت قطع ارتباط جهان اسلام با قدس و مسجدالاقصا کوشش نمی کرد می توانست به صلح برسد و چند برابر عربستان از راه کسانی که به دیدن آن نقاط می آیند درامد به دست آورد، اما بدبختانه کار ها به دست یک مشت جنگ طلب افتاده که تنها می خواهند دیگران را بکوبند و بر سایرین تسلط داشته باشند و گرنه نیازی به f22 و f35 نبود

 3. کمی هم از هنرهای خودتان بگویید نه اینکه آمریکا یک هواپیما ساخت و ما با هواپیمای ساختمان امریکا قر دادیم ، در ضمن به نظر خودتان آیا شما مشکل ندارید که همش دنبال جنگ و مکافات می گردید.
  یک دعا هم برای شما می کنم به شما اسرائیلی‌ها کمی عقل بدهد که دیگر دنبال جنگ و خونریزی نروید آمین

 4. واقعیت امر این است که سرکوب دولت اسلامی آخوندی در هر جای این کره خاکی پیروزی مردم جان به لب رسیده و زجر کشیده ایران است. پس بنابراین ( زنده باد دولت و ارتش بزرگ اسراییل )

 5. موشک های دوربُرد نقطه زن وهمچنین هواپیماهای رادارگریزسپاه پاسداران که مدّعی ساختن آنها بودند کجاهستند؟
  بنظرمیرسدکه تمامی آنهارا تُرشی انداخته وبه بیت رهبری ارسال کرده اند!!

Comments are closed.