آیا اسرائیل بود که به ایالات متحده اطلاع داد که حکومت ایران قصد انجام عملیات تروریستی علیه سربازان آمریکایی را دارد؟

آیا اسرائیل بود که به ایالات متحده اطلاع داد که حکومت ایران قصد انجام عملیات تروریستی علیه سربازان آمریکایی را دارد؟

برخی رسانه های خبری وابسته به حکومت اسلامی ایران ادعا کردند که اطلاعاتی دایر بر این که حکومت ایران سلسله توطئه هایی را برای آسیب رساندن به ارتش ایالات متحده در کشورهای خاورمیانه طاحی کرده است را اسرائیل در اختیار مقامات آمریکایی قرار داده بود.

رژیم ایران در گذشته بارها ادعا کرده که موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) اطلاعات دروغین در اختیار کشورهای غربی قرار می دهد تا آن ها را علیه حکومت ایران تحریک کرده و به اقداماتی علیه آن رژیم دست بزنند.

احتمال میرود که انتشار شایعه در مورد آن که اعزام ناوگروه ایبراهام لینکلن به نزدیک ایران نیز با همین هدف صورت گرفته باشد.

مقامات ارشد آمریکایی و از جمله وزیر خارجه آن کشور فاش ساخته اند که علت اعزام این ناوگروه، دریافت اطلاعاتی بوده دایر بر این که رژیم ایران رشته توطئه هایی را برای انجام عملیات تروریستی علیه سربازان آمریکایی در حوزه خلیج فارس تدارک می بیند.

ارتش آمریکا در بسیاری از امیر نشین های عرب دارای پایگاه های هوایی، دریایی و زمین می باشد. این پایگاه ها از جمله در عربستان سعودی، بحرین، عمان، و امارات عربی متحده قرار دارد.

در سال هایی که رژیم ایران از قدرت تروریستی بالایی در کشورهای منطقه برخوردار بود، چندین سوءقصد تروریستی علیه سربازان آمریکایی در منطقه صورت گرفت که مهمترین آن ها در عربستان سعودی و لبنان بود که موجب جان باختن صدها تن از سربازان آمریکایی گردید.

در واکنش به این خبر که موساد اسرائیل موجب تحریک کردن ایالات متحده برای فرستادن ناوگروه به منطقه شده است، منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در اورشلیم گفتند که از دیرباز، بین اسرائیل و ایالات متحده همکاری های اطلاعاتی بسیار گسترده ای جریان دارد.

اسرائیل در سال های اخیر توانسته است شبکه های اطلاعاتی گسترده ای را در کشورهای عرب برپا سازد که ماموریت ویژه آن ها ردگیری عوامل وابسته به حکومت اسلامی ایران است. همچنین گفته می شود که در داخل ایران نیز، اسرائیل از منابع اطلاعاتی بسیار با ارزشی برخوردار است که یکی از مهمترین دستاوردهای اسرائیل، انتقال بیش از صد هزار صفحه سند اتمی ایران به اورشلیم بود.

ولی در همان حال، ایالات متحده نیز از سال ها پیش در کشورهای خاورمیانه فعالیت اطلاعاتی دارد و توانسته است در داخل ایران و حتی در صفوف حکومتی و سپاه پاسداران، منابع اطلاعاتی خوبی را بسیج کند.

منابع رادیو پیام اسرائیل افزودند که بعید می نماید خبر طراحی توطئه های حکومت ایران علیه سربازان آمریکایی در منطقه، توسط موساد در اختیار آنها گذاشته شده باشد.

به گفته این تحلیلگران، فقر مالی از یک سو و تنفر از رژیم از سوی دیگر، به نهادهای اطلاعاتی اسرائیل و ایالات متحده و کشورهای دیگر امکان می دهد به شیوه ای آسان، شمار نامعلومی از افرادی را که در پست های حساس و کلیدی هستند، برای انتقال اطلاعات نظامی و استراتژیک، به آسانی بسیج کنند.

یک تحلیلگر اسرائیلی به نام اصف گولان در ارزیابی خود نوشت که گرچه احتمال یک درگیری گسترده نظامی بین ایران و ایالات متحده بسیار ضعیف است، ولی حکومت ایران تلاش خواهد کرد که با هر شیوه ممکن، آبروی خود را حفظ کند و به رشته اقداماتی دست بزند که ایالات متحده را از آسیب رساندن به رژیم ایران بازدارد.

ولی مشکل در آن است که هرگونه اقدام نظامی یا تروریستی رژیم علیه سربازان آمریکایی، ممکن است با واکنش کوبنده ایالات متحده روبرو شود و طرفین را به سوی یک جنگ ناخواسته بکشاند.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی حکومت ایران، در سخنان امروز خود (سه شنبه)، ادعا کرد که حکومت ایران قدرت نظامی کوبنده ای دارد و ارتش آمریکا را برای رویارویی نظامی به چالش کشید.

4 دیدگاه‌

  1. این آخوندهای مزخرف گو ومفت خور و انگل جامعه ایرانی را باید کنار زد یا ازبین برد تا بدانند که بالاکشیدن و دزدی از اموال ملت و ثروتهای ملی منجر به مرگشان خواهد شد چون از عاقب کارشان نمی هراسند و از قیامت خداوند هم نمی ترسند فقط مفت مفت حقوق میگیرند ومیخورند وبه جیب میزنند وهرکسی هم که باج کافی ندهد به پای محاکمه میکشانند ویا خودشان میکشند وازبین میبرند تا اطلاعات در ایران زیر خاک برود ودرزاطلاعاتی صورت نگیرد . هنچنان پرصلابت وپرقدرت به مقابله با رژیم پلید وفاسد ایران ادامه دهید وبدانید که هشتاد میلیون زندانی منتظر آزادی هستند که شما به ارمغان خواهید اورد.

  2. جمهوری اسلامی عامل بی ثباتی، ترور وفساد در کل جهان است! تاریخ درمورد همه ما قضاوت خواهد کرد که چرادرمقابل این فرقه تبهکار کوتاهی کردیم، جمهوری اسلامی روزهای پایانی خودرا سپری میکند و با سقوط جمهوری اسلامی تمام موجودات این کره خاکی به آرامش خواهند رسید.

Comments are closed.