آیا بانک ها در ایران از مراکز شیوع کورونا می باشد؟ تاکنون ۳۰ تن از کارمندان درگذشته اند

کارمندان بانک پس از کادر پزشکی مراکز درمانی از نگاه آمار تلفات در رتبه دوم قرار دارند، ‌همین نشان می‌دهد آنها چقدر در معرض ابتلا به این بیماری هستند

یکی از قربانیان ویروس کورونا که امروز مرگ او اعلام شد، ابوالقاسم رحیمی انارکی  مدیرعامل بانک مسکن ایران است. گزارش ها نشان می دهد که کورونا در ایران تاکنون جان بیش از  ۳۰ تن  از کارکنان بانک‌ها را گرفته است.

پیشتر نیز عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی اعلام کرده بود که بیش از ۳۰ کارمند بانک، جانشان را به علت ابتلا به ویروس کورونا از دست داده‌اند.

رسانه های خبری نوشته اند: از جمعیت ۸۰ میلیونی ایران تنها۰۲/ ۰درصد کارمند بانک هستند اما از آمار فوت شدگان بیش از ۵ درصدشان را کارمندان بانک تشکیل می‌دهند. ‌همین آمار کوچک پر از حرف‌های ناگفته‌ای است از مخاطرات شغلی این قشر پر تلاش. کارمندان بانک پس از کادر پزشکی مراکز درمانی از نگاه آمار تلفات در رتبه دوم قرار دارند، ‌همین نشان می‌دهد آنها چقدر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز اعلام کرد که  طی دو ماه  گذشته یک صد تن از کادر درمان این استان به کورونا مبتلا شدند.

حسن اینانلو، گفت:  تاکنون ۱۰۰ نفر از کادر درمان این استان به کورونا مبتلا شده‌اند و  یک نفر از آنها جان خود را از دست داده است.

اینانلو افزود: البرز وضعیت خوبی ندارد و روز به روز به آمار کورونا افزوده می شود در حال حاضر بیش از  ۳۰۰ بیمار مبتلا به کورونا در بیمارستان‌های استان البرز بستری هستند و تعداد فوتی‌های این بیماری در روز به حداکثر پنج تن  رسیده است.

همچنین ۲۵۰ نفر از کادر درمانی بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۱۰۷ نفر از پزشکان، پرستاران و کادر درمان استان کرمانشاه به کورونا مبتلا شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه در دو ماه گذشته کورونا ۲۵۰ نفر از کادر درمانی استان اصفهان را زمین گیر کرده است،گفت: «در دو ماه گذشته، ۱۹۰ نفر از کادر درمانی و پرستاری و ۶۰ نفر از شبکه بهداشت استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، به کورونا مبتلا شدند».