آیا حکومت ایران تعرض در خلیج فارس علیه صادرات نفت کشورهای همسایه را از سر گرفته است؟

حکومت ایران دست اندازی ها در خلیج فارس علیه نفتکش های بیگانه را از سر گرفته و از توقیف یک نفتکش دیگر به ادعای حمل نفت قاچاق خبر می دهد.

در تهران اعلام شد که نیروی دریایی سپاه پاسداران یک نفتکش خارجی را در دریاى عمان توقیف کرده و آن را به بندرجاسک انتقال داده است.

در پی تحریم های امریکا علیه صادرات نفت ایران،تنش در خلیج از زمان حمله حکومت ایران به تانکرهای نفتی ، و همچنین هجوم گسترده به تأسیسات انرژی سعودی، افزایش یافته است.

نیروی دریایی سپاه پاسداران  اعلام کرد که یک کشتی خارجی را در دریای عمان به دلیل قاچاق نفت بازداشت کرد و آن را به سمت بندر جاسک برده است.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه با انتشار بیانیه ای گفت: «۱۳ نفر از خدمه کشتی به دلیل قاچاق نفت با این کشتی، دستگیر شدند.»

این نهاد اطلاعاتی در مورد مالکیت کشتی، مقصد آن و یا ملیت خدمه دستگیر شده، ارائه نداد.

پیشتر نیز  یک کشتی نیروی دریایی ایالات متحده ، یک شناور ایرانی با محموله ۱۵۰ موشک هدایت شونده ضد تانک ساخت ایران را در جریان عملیات امنیتی دریایی در دریای عرب، شناسایی و توقیف کرد.

خبرگزاری سعودی، نیز خبرداد که رزمایش “دفاع دریایی”، با هدف افزایش آمادگی رزمی برای حفاظت از آزادی ناوبری دریایی با همکاری ایالات متحده و عربستان انجام خواهد شد .