آیا شیوع گسترده ویروس جهش یافته، هدیه یک سالگی کرونا از سوی حکومت به مردم ایران است؟! 

خبرنگار خبرگزاری دولتی ایرنا، در انتقاد از عملکرد دولت روحانی در تامین سلامت مردم ایران نوشته است: کم کم به یک سالگی ویروس کرونا در ایران می‌رسیم و این در حالی است که این ویروس با بی کفایتی مسئولان حکومت  هدیه‌ای غافل‌گیر کننده به کشور ما داده، اما دولت روحانی هنوز همان اصول بهداشتی و ماسک تنها راه مقابله با آن می داند.

وی نوشته است : می گویند حداقل دو نفر به علت ابتلا به این نوع جهش یافته از ویروس جان باخته‌اند. آن هم دو نفری که سابقه هیچ سفر خارجی نداشته‌اند و همین خودش هشداری جدی است.

وی در حالی این سخنان را بیان می کند که هشدارهای جدید کرونایی در ایران از دو روز پیش  وارد مرحله جدیدی شده است. روزی که بعد دو هفته، ۹ شهر در خوزستان به وضعیت قرمز کرونا رسیدند و بعدازظهر همان روز، وزیر بهداشت از چرخیدن ویروس کرونا جهش یافته در کشور خبر داد.

همچنین میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک در هفته‌های اخیر کاهش پیدا کرده و از طرفی روند ابتلا به ویروس کرونا و بستری‌ها نیز در حال افزایش است. زنگ خطری جدی در آخرین روزهای بهمن ماه ۱۳۹۹ که آژیر قرمز موج چهارم کرونا را به صدا در آورده است.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت نیز در این باره گفته است : در حال حاضر میزان رعایت دستورالعمل های  بهداشتی در کشور شیب نزولی پیدا کرده و به ۷۴.۹۳ درصد رسیده است. این میزان در هفته‌های گذشته بیش از ۸۰ درصد بود.

خبرنگار ایرانا نوشته است: از طرفی نشانه‌های خیز جدید بیماری هم در برخی استان‌ها مانند خوزستان مشاهده می‌شود. قرمز شدن وضعیت ۹ شهر در این استان در هفته جاری، زنگ خطری جدی را در این استان به صدا در آورد.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه گفته است: خیز جدید بیماری کرونا در برخی استان‌ها شروع شده و جای هشدار جدی دارد. بالاترین میزان شیوع بیماری را در استان خوزستان داریم که نیازمند مراقبت جدی است. در استان خوزستان متاسفانه ۹ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و این آژیر قرمز در خوزستان به صدا در آمده و حتما نیازمند مراقبت است.

خبرنگار دولتی ایرانا نوشته است : کرونا کم بود، به جهش هم آراسته شد،درست وقتی که یک ماهی به عید نوروز ۱۴۰۰ مانده و دل‌مان می‌خواست خاطره نوروز غم انگیز ۱۳۹۹ را از خاطر ببریم، بمب جهش کرونا در کشور با خبر فوت دو نفر بر اثر ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا هم ترکید.