آیا علی خامنه ای سلامت عقلی خود را از دست داده که به گونه ای دور از واقعیت، به وقایع می نگرد؟

برخی تحلیلگران سیاسی بر این باورند که سخنان دیروز علی خامنه ای در دیدار با گروهی از دانش آموزان و دانشجویان ممکن است نشان آن باشد که رهبر حکومت ایران قدرت تفکر خود را از دست می دهد و از واقعیات سیاسی عقب مانده و سخنانش نشان از بی اطلاعای و یا اطلاعات غلط دارد/

خامنه ای در سخنانش ادعا کرد که ایالات متحده یک کشور در حال افول است و رژیم ایران در مراحل شکوفایی قرار دارد. او همچنین ادعا کرد که رژیم ایران در راه صنعتی شدن، گام های بلندی برداشته و بزودی در ردیف پیشرفته ترین کشورهای صنعتی جهان قرار خواهد گرفت.

این ادعا در حالی مطرح می شود که از هنگام به قدرت رسیدن پرزیدنت ترامپ، ایالات متحده توان رهبری جهان آزاد را بازیافته و شمار بیشتری از کشورهای جهان به دولت واشنگتن نزدیک شده اند.

علی خامنه ای در حالی از پیشرفت های صنعتی ایران سخن می گوید که به دنبال بازگرداندن تحریم ها، اکثر کارخانه های خودرو سازی در ایران در آستانه تعطیلی قرار دارد و رژیم حتی قادر به تولید پوشک نیست.

سخنان دیروز خامنه ای همچنین شامل هشدار شدید به آن گروه از مقامات رژیم بود که می گویند حکومت توان مقاومت در برابر تحریم های آمریکا را ندارد و باید با آن کشور وارد گفتگو شود.

خامنه ای به طور سنتی، همیشه با گفتگو با آمریکا و بهبود مناسبات  مخالفت ورزیده است. در مورد برجام نیز، خامنه ای هرگز آن را یک توافق خوب ننامید و همیشه این امکان را برای خود باقی گذاشت که اگر برجام به نتیجه منفی رسید، بتواند ادعا کند که او همیشه نسبت به چنین امکانی هشدار داده بود.

رهبر حکومت اسلامی ایران، در پاسخ به این پرسش که آینده روابط ایران و آمریکا چه خواهد شد، گفت: «تا هنگامی که آمریکا از ستیزه جویی درست بردارد و حاضر به تعامل با جمهوری اسلامی ایران باشد».

یادآوری می شود: خمینی از روزی که قدرت را در ایران به دست گرفت، با شعار “مرگ بر آمریکا” به میدان آمد و اشغال سفارت ایالات متحده در تهران، یک اقدام جنگی آشکار علیه ایالات متحده بود.

اشغال سفارت، و منزوی شدن رژیم ایران در صحنه بین المللی، صدام حسین را به حمله نظامی به ایران تشویق کرد. علاوه براین، ایالات متحده از همان هنگام یک رشته تحریم های اقتصادی علیه رژیم ایران برقرار کرد و در چارچوب توافق الجزایر حدود یک میلیارد دلار از رژیم ایران غرامت گرفت.

با این همه، خامنه ای در نطق خود ادعا کرد که آمریکا در مبارزه با رژیم ایران شکست خورده و حکومت اسلامی در این نبرد پیروزی کامل به دست آورده است. او ادعا کرده گفت که قدرت نظامی و اقتصادی آمریکا رو به افول است.

این ادعا در حالی عنوان می شود که در یک سال اخیر اقتصاد آمریکا از جهش بزرگی برخوردار شده و قدرت نظامی آن کشور نیز دائما رو به افزایش است.

آگاهان گفتند که این گونه داوری های علی خامنه ای از واقعیت بدور است و ممکن است علامت آن باشد که اطرافیان خامنه ای اخبار دروغین در اختیار او می گذارند که رهبر حکومت را در آخرین سالهای زندگیش، دلخوش کنند.

خامنه ای در آخرین سخنرانیش، ادعا کرد که آمریکا در حال افول است و این حکومت اسلامی ایران است که روز به روز شکوفاتر و موفق تر می شود.

او همین یکی دو هفته پیش برنامه ای انتشار داد که به موجب آن، تا پنجاه سال دیگر، حکومت ایران یکی از هفت کشور پیشرفته جهان خواهد بود.

می گویند فقیری پیش ثروتمند ده رفت و از او تقاضای وام کرد و گفت که ده برابر آن را در ظرف پنج سال به او باز خواهد گرداند. ثروتمند پرسید چه تضمینی وجود دارد که تو به تعهد خود عمل کنی. گفت الاغ را پیش تو به امانت می گذارم که پنج سال دیگر آن را سالم به من بازگردانی. پول را گرفت و الاغش را به امانت گذاشت و از پیش ثروتمند بیرون آمد. از او پرسیدند: چگونه جرات کردی چنین تعهدی بدهی؟ گفت: نگران نباشید. تا پنج سال دیگر، یا از الاغم می میمرد و یا آن ثروتمند به رحمت ایزدی می پیوندد. حالا صحبت از وعده پنجاه ساله خامنه ای و سرنوشت رژیم است!

11 دیدگاه‌

  1. همه دیکتاتور ها توهم دارند، بیاد بیاوریم که تا آخرین لحظات رژیم عراق دم از نابودی ارتش آمریکا می زد. دیکتاتور فاشیست هیچ گاه عقلی ندارد که اکنون ضایع شده باشد. آنچه به فاشیست را در ایران تداوم بخشیده است نه تنها جهل عده زیادی از مردم این مملکت است بلکه کمکهای اروپا و جناح هایی در آمریکا از جمله کارتر و اوباما به تداوم فاشیستی مافیای اشغالگر اسلامی کمک زیادی کرده است.
    جهان تا به حال بهای سنگینی برای فاشیست حاکم بر ایران پرداخته است. عموم مردم ایران اکنون می پرسند آیا عزم جزمی برای نابودی ترور اسلامی حاکم بر ایران وجود دارد؟

  2. خامنه ای در ۶ تیر ماه ۱۳۶۰ در مسجد ابوذر در حال گفتن اراجیف بود که ناگهان بمبی که در ضبط صوت کارگذارده شده بود منفجر شد۰ در اثر این انفجار نه تنها دست راستش از بین رفت بلکه بعلت موج انفجار دچار ضایع مغزی شدید گشت که به همین علت مدتها در بیمارستان بهارلو در بیهوشی و اغماء یا بعبارتی کما بسر می برد۰ آری خامنه ای یک فرد موجی و روانیست

    • عزیزم تازه کجاشو دیدی. داخل دست راست حضرت امام شما دستگاههای بسیار دقیق جاسوسی وارتباط با ماهواره کارگذاشته شده است تا وی را همیشه زیر نظر داشته باشد توسط همان سازمانی که انقلاب اسلامی ایران را به راه انداخت ووی سرسپرده همان سازمان میباشد. مطالعه جامعی انجام بدی متوجه میشوی. رهبر تحمیلی واجباری به ملت ایران.

  3. معلومه , هیتلر و اطرافیانش هم در اواخر کار ان چنان از مواد مخدر استفاده میکردند که با واقعیت کاملا قطع ارتباط و دچار توهم پیروزی بودند.

  4. رژیم ملایان توی این چهل سال جز زجردادن ملت وفقیرترکردنشان وگسترش تروریسم ونفاق وخفه کردن آزاد اندیشان در دنیا کارخاص دیگری که انجام نداده اند. خامنه ای روضه خوان دیروز خبر نداره که عده ای از ملتش هنوز تو قبرمیخوابند و یا برای امرارمعاش ساده مجبور به فروش کلیه هستند .بله شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گهی دانه دانه.

  5. یادمان رفت که بگوئیم: خیلی مواظب باشید وعلیه رهبر(سید علی حسینی خامنه ای) زیاد حرفهای راست و صحیح ویا پرت وپلا نزنید چونکه ایشان با هاله های نور الهی ورابطین مخصوص آقا امام زمان در ارتباط هستند و یک فرد عادی نمیباشند. و ایشان مراحل خاص غیب گویی و آینده نگری را طی کرده اند تا رهبر شده اند.

  6. دربی کفایتی دولت شکی نیست لکن مطمئن هستم سخنان اقای خامنه ای به حقیقت می پیوندد مغزجوانان ایرانی فوق العاده است همانطورکه موشک هایی ساختیم که خواب را ازچشم اسرائیل وامریکا گرفته واکنون امریکا جرائت حمله نظامی به ایران را ندارد به امید خدا ویاری امام زمان شاهد ذلت امریکا را بیشتر ازاین خواهیم بود

Comments are closed.