آیت الله معصومی تهرانی،روحانی خلع لباس شده که در گذشته دو بار با آقای منشه امیر گفتگو داشت در تهران بازداشت شد

بر پایه گزارش ها روز یکشنبه ۲۴ مهر، آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی، روحانی منتقد ساکن تهران توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران ضمن تفتیش مزل این روحانی، برخی از لوازم شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعلان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۴ مهرماه ۱۴۰۱، آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آیت الله معصومی تهرانی در این خصوص گفت: «یکشنبه حوالی ساعت ۹ صبح، توسط ۶ نفر از نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد و ماموران ضمن تفتیش منزل برخی از وسایل وی را ضبط کرده و با خود بردند.»

تا لحظه تنظیم این گزارش، از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

لازم به ذکر است، آیت الله عبدالحمید معصومی تهرانی، روحانی منتقد و ساکن تهران است که به دلیل فعالیت ها و نظرات خاص فقهی خود، بارها طعم برخوردهای امنیتی و قضایی در جمهوری اسلامی را چشیده است.

آیت الله معصومی تهرانی یک روحانی خلع لباس شده ایرانی است که سال گذشته و بار دیگر طی ماه های گذشته برای نخستین بار از تهران به طور مستقیم با آقای منشه امیر مصاحبه کرد و از جمله گفت که روح الله خمینی، برخلاف آن چه که تبلیغ می شود، در جریان مبارزات خود برای رسیدن به قدرت، از پشتیبانی روحانیون برجسته برخوردار نبود و با حمایت گروه های چپ به قدرت رسید و سپس خواسته های خود را بر جامعه روحانیت ایران تحمیل کرد و با برپایی دادگاه های ویژه روحانیت، همه روحانیونی که دیدگاه او را به ویژه در مورد ولایت فقیه نمی پذیرفتند، از صحنه خارج کرد.

آیت الله عبدالحمید معصومی که ساکن تهران است در گفتگو با آقای منشه امیر گفت که ملت ایران خصومتی با اسرائیل ندارد و نزاع اسرائیلی – فلسطینی یک امر سیاسی است که رژیم می کوشد آن را به یک موضوع دینی مبدل سازد تا بتواند از آن بهره برداری کند.

دو گفتگوی پیشین آقای منشه امیر با آیت الله معصومی تهرانی در اختیار شما کاربران گرامی قرار دارد.