آیت الله ها از ترس خشم مردم نسبت به نهاد دینی رژیم، ظاهرا با مردم و مشکلاتشان ابراز همدردی می کنند

آخوند نوری همدانی

با شدت گرفتن ناخرسندی عمومی در اسرائیل از گسترش فزاینده فقر و ادامه دخالت های نظامی رژیم ایران در کشورهای دیگر، که باعث به هدر رفتن پولی می شود که باید صرف رفاه مردم گردد، سه تن از آخوندهای ارشد حکومتی بیانیه هایی دادند و ظاهرا به رنج مردم ابراز همدردی کردند و از مقامات دولتی پرسیدند که چرا برای رفع مذلت اقدام فوری به عمل نمی آوزند؟

این سه تن، که “مراجع تقلید شیعیان” توصیف گردیدند، نوشتند: «گرانی لجام گسیخته، صدای ناله های مردم را بلند کرده و قلب ها را می آزدر و چرا مقامات دولتی نسبت به این وضع سکوت کرده اند؟»

این آخوندهای دولتی فراموش کرده اند که در آبان ماه سال گذشته، هنگامی که مردم در اعتراض به مشقت معیشتی و کرانی های مداوم و از جمله سه برابر شدن بهای بنزین به خیابان ها آمدند، ماموران رژیم به دستور مستقیم علی خامنه ای بیش از یک هزار نفر را کشتند و اکنون نیز قصد دارند سه تن را اعدام کنند.

با آن که آخوندهای حکومتی همچنان به سکوت نسبت به جنایات آبان ماه ادامه می دهند، آیت الله مکارم شیرازی در ترفند جدید خود برای ابراز همدردی ظاهری با ملت، گفت: «گرانی افسار گسیخته را مهار کنید» و افزود: «آن ها حتی ابراز شرمندگی نیز نمی کنند».

آخوند علوی گرگانی

ظاهرا ممکن است این انتقاد گزنده، خطاب به علی خامنه ای باشد که در مقام ولی فقیه، سیاست هایی را تعیین کرده که نتیجه آن تحریم فزاینده اقتصادی ایران و همچنین انتقال پول ملت ایران به سازمان های ترور فلسطینی و اسلامی بوده است. ولی بی تردید، خطاب این آخوند به دولت حسن روحانی است و با این ترفند، می کوشد اتهام علیه ساختار رژیم و سیاست های تعیین شده از جانب خامنه ای، لبه تیز حمله را متوجه دولت حسن روحانی سازد.

آخوند دیگری به نام آیت الله نوری همدانی، که یکی از افراطی ترین چهره های حکومت است، در ابراز همدردی ظاهری با مردم، از جمله گفت: «وضع اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی مردم، واقعا نگران کننده است».

آخوند مکارم شیرازی

سامانه خبری تسنیم، یک بار دیگر سخنان آخوند دیگری را به نام آیت الله علوی گرگانی نوشت: «ناله های مردم از گرانی ها، قلب را به درد می آورد». او خطاب به دولت گفت که هرچه زودتر باید به اقدامات فوری بپردازد

تحلیلگر رادیو اسرائیل می گوید که این سه روحانی ارشد حکومتی، می خواهند به مردم القاء کنند که در کنارشان ایستاده و با آن ها ابراز همدردی می کنند و از سوی دیگر، با مطرح ساختن انتقاد مستقیم به عملکرد دولت، شخص خامنه ای را از هرگونه انتقاد و مسئولیت دور نگاه دارند.