ائتلاف به رهبری عربستان به حمله به یک اتوبوس و کشتن چند نفر از جمله چندکودک متهم شد

نیروی ائتلاف به رهبری عربستان بر غلیه حوثی ها که از طرف ایران حمایت می شوند می جنگند

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به حمله به یک اتوبوس و کشتن چندین نفر از جمله چندین کودک متهم شده است.

سازمان صلیب سرخ به نقل از منابع بیمارستانی در استان صعده در شمال یمن گفته است که: در حمله ائتلاف به این منطقه تحت تصرف شورشیان حوثی یک اتوبوس غیرنظامی هم هدف قرار گرفته که در جریان آن چندین نفر از جمله ۲۹ کودک جان خود را از دست دادند.

بیشتر این کودکان زیر ۱۰ سال داشتند این اطلاعیه جزئیات بیشتری در این مورد نداده  است.

این بیانیه هشدار می‌دهد که بر اساس قوانین بین المللی در عملیات جنگی باید از غیرنظامیان و بخصوص کودکان حفاظت بعمل آید.

یک شبکه تلویزیونی متعلق به حوثی ها گفته است که: در حمله سعده  ۳۹ نفر کشته و ۵۱ تن زخمی شدند و تعداد زیادی کودک در میان زخمی ها و کشته شدگان بودند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف نسبت به این گزارش ابراز نگرانی کرده و گفته است که در صدد به دست آوردن جزئیات این واقعه است.

سخنگوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در مورد این حمله گزارشی منتشر نکرده اما گفته که به تلافی حمله موشکی حوثی ها به خاک سعودی در روز چهارشنبه عملیات نظامی مشروعی را علیه مواضع آنها انجام داده است.

دفاع موشکی عربستان سعودی همچنین خبر داد که یک فروند موشک پرتاب شده از یمن را قبل از اصابت به هدف منهدم کرده است و در اثر سقوط قطعات موشک یک مرد یمنی کشته و ۱۱ نفر زخمی شدند.

سازمان صلیب سرخ نیز به نقل از منابع بیمارستانی گفته است که در حمله حمله هوایی به رهبری عربستان به یک منطقه دربندر حدیده یک بیمارستان و یک بازار   ماهی فروشان هدف قرار گرفته که در نتیجه ۵۰ تن کشته شدند.

عربستان این اتهامات را رد کرده و گفته نیروهای ائتلاف در آن منطقه عملیاتی نداشتند و متقابلاً حوثی ها را متهم کرده که در عملیات خود حمایت از غیرنظامیان را  نادیده گرفته و مسئول این حمله بودند

یک دیدگاه

  1. چه کسی این جنگ را برای فروش تسلیحات غربی راه انداخت؟ جمهوری اسلامی
    همان کسی که ۶ ماه جنگ پیروزمندانه ایران و عراق را به ۸ سال شکست مفتزحانه تبدیل کرد.
    تنها تخصص جمهوری اسلامی شهید سازی و تهیج مذهبی مردم نادان برای کشته شدن است.
    بی تردید در پشت این حمله خونبار در یمن و درگیریهای غزه دست پلید جمهوری اسلامی است تا جنجال تبلیغاتی در دنیا به راه اندازد (البته با همکاری اربابان انگلیسی و بی بی سی).
    هرچند که بن سلمان همانند صدام فردی مستبد است؛ اما این حکومت ایران است که با فتنه گری وی را ناخواسته به این جنگ کشیده است.

Comments are closed.