ائتلاف ملی سوریه فاش کرد: سپاه قدس برای کمک به شبه نظامیان حوثی، “مزدوران” سوری خود را به یمن می‌فرستد

ائتلاف ملی سوریه که مهمترین گروه مخالف رژیم بشار اسد است، با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی فاش ساخت  که حکومت ایران، مزدورانی را از مناطق مختلف این کشور اجاره کرده و برای جنگ در کنار شبه‌نظامیان حوثی، به یمن می‌فرستد.

جوانان سوری اجاره شده توسط حکومت ایران در پادگان‌های سپاه قدس آموزش می‌بینند

ائتلاف ملی سوریه نوشته است : رژیم ایران اخیرا در یک برنامه تخریبی می‌کوشد با گزینش منظم تعدادی از شبه‌نظامیان سوری خود، آنها را برای جنگ در کنار حوثی‌ها علیه مردم یمن به آن کشور ارسال می‌کند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای ایران در سوریه این روزها با سوءاستفاده از اوضاع بحرانی اقتصاد سوریه و دادن وعده‌های مادی به جوانان این کشور، زمینه را برای انتقال آنها به پادگان‌های آموزشی سپاه پاسداران و سپس پیوستن آنها به صفوف خود مهیا می‌کنند.

گفتنی است که  پروژه “مزدور گیری”، علی‌رغم تلاشها برای تضعیف حضور ایران در سوریه، چه از طریق حملات مستمر اسرائیل و چه از طریق گسترش حضور و نفوذ روسیه در مناطق فعالیت شبه‌نظامیان ایران، بدون وقفه ادامه داشته است.

فرماندهان سپاه پاسداران قدس  و سرکرده‌های دسته‌های شبه‌نظامی آنها، این برنامه را در مناطقی از جنوب سوریه و غرب رود فرات با ابزار چشمداشت مادی و برانگیختن احساسات مذهبی و دینی، دائما اجرا کردند.

براساس آماری که دیده بان حقوق بشر سوریه ارائه کرده، تعداد داوطلبان خدمت در صفوف نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان وابسته به آن در جنوب سوریه تا بیش از ۹۶۰۰ نفر افزایش یافته است.

همچنین تعداد جوانان و مردان سوری از رده های مختلف سنی که در منطقه غرب رود فرات در استان دیرالزور به نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان آن پیوستند، بالغ بر ۸۳۵۰ نفر بوده است.