ابتلای بیش از ۱۰۰۰ تن دیگر در اسرائیل به ویروس کرونا

آمار مبتلایان در اسرائیل رو به افزایش است. در تازه ترین آمار، بیش از ۱۰۰۰ تن به کرونا مبتلا شده‌اند. نخست وزیر، نفتالی بنت، روز جمعه گفت که تاثیر واکسن فایزر بر روی نوع دلتا “ضعیف‌تر” است ،

همچنین قرار است کشورهای بیشتری به لیست کشورهایی که اسرائیلی‌ها از سفر به آن‌ها منع شده‌اند، اضافه شود.

بنت، در عین حال افزود: «ما دقیقا نمی دانیم که واکسن تا چه درجه ای [در مقابل دلتا] کمک می‌کند، اما  اثر آن به میزان قابل توجهی کمتر است.»

نخست وزیر، نشستی با مقامات ارشد بهداشتی اسرائیل و وزیران برگزار کرد تا در مورد مراحل بعدی برای کنترل ویروس با توجه به افزایش آمار مبتلایان و آنچه نفتالی بنت «شیوع گسترده دلتا در سراسر جهان، از جمله کشورهای واکسینه شده مانند بریتانیا، اسرائیل و ایالات متحده» توصیف کرد، بحث و تبادل نظر کند.

او  گفت که «در بریتانیا، در روزهای اخیر، شاهد جهش تعداد کودکان مبتلایی هستیم که در بیمارستان بستری می‌شوند. این واقعیتی است که ما از آن آگاه هستیم و با آن برخورد منطقی و مسئولیت پذیر داریم.»

تا کنون، بیش از ۵٫۷ میلیون اسرائیلی، حداقل یک دُز واکسن فایزر را دریافت کرده‌اند. این کشور همچنان در تلاش است تا همه شهروندان – به ویژه نوجوانان – بروند و واکسن بزنند.

طبق گزارش دیروز (شنبه)  وزارت بهداشت اسرائیل، در روز آدینه (دو روز پیش)، بیشترین شمار مبتلایان به کرونا طی چهار ماه گذشته، به ثبت رسد. – در این روز تست کرونای ۱۱۱۱ تن مثبت شده که ۱٫۵۸٪ افراد تست شده می باشد.

در میان کسانی که تست کرونای آن‌ها مثبت شد، نام مشاور وزیر امور دینی، «ماتان کاهانا»، به چشم می‌خورد.