ابتلای ۶ هزار و ۲۷۵ تن دیگر در اسرائیل به کرونا؛ حدود ۶۰۰ هزار تن دوز سوم دریافت کردند

دیروز دوشنبه، در اسرائیل ۶ هزار و ۲۷۵ تن مبتلا به کرونا تشخیص داده شدند. حال نزدیک به ۴۰۰ بیمار نیز وخیم است.

شاخص ها همچنان در حال افزایش هستند. این شمار ابتلا، بالاترین میزان از ابتدای فوریه امسال است و نرخ مثبت ابتلا در حال حاضر ۴٫۸۴ است که بالاترین میزان در پنج ماه گذشته محسوب می‌شود. در بیمارستان‌ها مجموعا ۶۴۸ بیمار بدحال بستری هستند، از جمله ۶۴ تن با کمک دستگاه تنفس مصنوعی نفس می‌کشند.

شمار مبتلایان شناسایی شده در روز دوشنبه، با افزایش حدود ۲۵۰۰ مورد در مقایسه با رکورد موج چهارم قبلی همراه بود که حدود ۳۸۵۰ ناقل ویروس جدید در یک روز شناسایی شده بودند.

بر اساس به روزرسانی امروز سه‌شنبه وزارت بهداشت اسرائیل، حدود ۱۷ تن دیروز جان باخته‌اند که این مرگبارترین روز از ابتدای ماه آوریل امسال است.

با وجود این‌که این رقم هنوز بسیار کمتر از آن چیزی است که در اوج موج سوم اتفاق می‌افتاد، زمانی که در طول ۲۴ ساعت، ده‌ها تن در اثر کووید-۱۹ کشته می‌شدند، اما همچنان نشان دهنده افزایش چشمگیر نسبت به چند هفته قبل است. در کل ماه ژوئن، حدود هفت نفر جان خود را از دست دادند، این تعداد در حال حاضر به ۸۲ نفر رسیده است.

از زمان شیوع این بیماری همه گیر، مجموعاً ۶۵۵۹ شهروند اسرائیلی، جان خود را از دست داده‌اند. مقامات دولتی و بهداشتی امیدوارند که سومین دوز واکسن که به اسرائیلی‌های بالای ۶۰ سال تزریق می‌شود، به بهبود اوضاع، کمک چشمگیری کند.

تا کنون بیش از ۵۷۳ هزار تن دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. اما هنوز بیش از یک میلیون اسرائیلی ۱۲ ساله و به بالا هستند که هنوز اولین دوز واکسن خود را دریافت نکرده‌اند.

وزارت بهداشت اسرائیل، گفته است که تا کنون کمتر از ۵۰ گزارش در مورد عوارض جانبی در بین افرادی که دوز سوم تقویت کننده را تزریق کرده‌اند، دریافت کرده است. از جمله علائمی که گزارش شده، درد در ناحیه محل تزریق، تب و حالت تهوع بوده است.