ابراهیم رئیسی، که خود به فساد مالی در تولیت استان رضوی متهم است، دوباره وعده مبارزه با فساد داد

آخوند ابراهیم رئیسی که در دیدار با روحانیون استان کردستان سخن می گفت، افزود: دشمنان همواره تلاش می کنند تا در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در دل مردم شبه ایجاد کنند لذا تلاش برای ایجاد معنویت و ایمان و تقوا در جامعه ضروری است

رئیس جدید قوه قضائیه در رژیم ایران اعلام کرد که قصد جدی دارد با آن چه که “مفسدان و غارتگران بیت المال” نامید به مبارزه قاطعانه بپردازد. آخواند ابراهیم رئیسی که چند ماه پیش این سمت را از آخوند صادق لاریجانی تحویل گرفته بود، گفت: « مفسدان بدانند که پایان عمرشان فرا رسیده است و اجازه هیچ اقدامی به آنان داده نخواهد شد». این وعده در حالی داده می شود که آخوند رئیسی، خود متهم است که در دوران سرپرستی آستان قدس رضوی، مبالغ بزرگی از تبرعات مردم را به جیب ریخته است.

رئیس پیشین قوه قضائیه، آخوند صادق املی لاریجانی نیز گفته بود: «هرگونه تعلیق و تخفیف نسبت به مجازات اخلال گران و مفسدان اقتصادی ممنوع است». ولی خود او نیز متهم شده بود که با گشودن حساب های بانکی متعدد، پول های متعلق به قوه قضائیه را در اختیار خود گرفته بود.

آخوند ابراهیم رئیسی که در دیدار با روحانیون استان کردستان سخن می گفت، افزود: دشمنان همواره تلاش می کنند تا در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در دل مردم شبه ایجاد کنند لذا تلاش برای ایجاد معنویت و ایمان و تقوا در جامعه ضروری است.

آخوند صادق آملی لاریجانی رئیس پیشین قوه قضائیه در بیستم مردادماه سال گذشته در نامه‌ای به علی خامنه ای با اشاره به تحریم های اقتصادی ایالات متحده، که آن را “جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران” نامیده بود، اعتراف کرده بود که برخی عوامل حکومتی که آن ها را “عده‌ای از اخلال گران و مفسدان اقتصادی” نامید و به گفته وی سود کلانی به جیب می زنند، باید مورد تعقیب و مجازات قرار گیرند.

معلوم نیست که نوشتن چنین نامه ای برای خامنه ای چه لزومی داشته است، زیرا مبارزه با فساد، وعده ای است که بارها از جانب مقامات ارشد رژیم داده شده، و یکی از وظائف اصولی و اولیه آنان می باشد.

رئیسی ظاهرا در این نامه از خامنه ای خواسته بود که “اجازه اقدامات ویژه در برخورد قاطع و سریع در چارچوب قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی ایران” به وی داده شود. او در این نامه یکبار دیگر ادعا کرده است که هرگونه تعلیق و تخفیف مجازات اخلال گران و مفسدان اقتصادی ممنوع می شود.

علی خامنه ای در دوران ریاست قوه قضائیه صادق املی لاریجانی گفته بود : مجازات مفسدان اقتصادی باید سریع وعادلانه انجام شود،و دادگاه مفسدین باید علنی باشد.

رئیسی گفت: هاضمه نظام ما فسادپذیر نیست و مطلقا اجازه نخواهد داد فساد در هیچ کجا لانه کند. برخورد با موارد فساد مالی مقطعی و موسمی نیست و امواجی است که همه فساد را از بین خواهد برد.ما هم با تمام وجود تلاش خواهیم کرد که نظام اداری، قضایی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور آلوده به فساد نشود.

در روزهای اخیر با دستگیری اکبر طبری معاون اجرایی صادق لاریجانی در زمان ریاست بر قوه قضائیه و مدیرکل امور مالی دستگاه قضایی در زمان ریاست هاشمی شاهرودی؛ پرونده فساد وی دامان خانواده لاریجانی را نیز گرفته است. وی که به کارچاق کن هردو رئیس سابق قوه قضائیه معروف بوده، طی دوره آملی لاریجانی با استفاده از اختیارات بالایی که آملی لاریجانی به وی داده بود، توانسته بود با نفوذ خود برخی از احکام قضایی را تغییر دهد و با دریافت مبالغ مالی، بخش اعظم آن را به حساب های شخصی و نزدیک به آملی لاریجانی واریز می کرده است.

خامنه ای اخیرا گفته بود که سوء استفاده های کلان مالی و دزدی های نجومی از بیت المال یک امر حاشیه ای است که نباید موجب نگرانی شود. او گفته بود که اگر این دزدی ها نبود، می بایست نگران می شدند.

2 دیدگاه‌

 1. چطور باور کنیم؟؟؟

  دخترکان جوان را به جرمی که مرتکب نشده اند و فقط در آرزوی کمی نشاط و شادی هستند و میخواهند عاشقی را تجربه کنند , خاطر کشف حجاب میگیرند و زندانهای طویل المدت برایشان میبرند و اسامی و چهرهایشان را در همه جا پخش میکنند ولی وعده دروغین مبارزه با فساد را سر میدهند؟؟؟

  دادگاه ویژه روحانیت خود مظهر نژاد پرستی و تبعیض است. چرا بایستی یک نفر را که بواسطه یک عبا و عمامه به او قداست بخشیده اند در دادگاهی جداگانه محاکمه کنند که کسی نداند درون آن چه میگذرد؟ میترسند اسلام آسیب ببیند؟ اسلام هم اکنون بیش از هر زمان دیگری آسیب و زخم دیده است و دیگر شاید در این مملکت التیام نیابد.

  اگر روزانه یک نفر را بواسطه فساد مالی و یا اخلاقی و یا غیر مالی بازداشت و معرفی کنند , بایستی سالهای سال منتظر جمع شدن این مفسدان غارتگر باشیم.

  کدامیک از اینها جرأت دارند این عوامل قدرتمند و مسلح را که ثروت مملکت و مردم را به یغما برده اند دستگیر و محاکمه کنند؟

  هرگز انتظار چنین چیزی را نداشته باشیم. این وعده ها برای آرام کردن مردم و سپس فراموشی همه این مفاسد و نجات مجرمان است.

  اگر روزی چنین اتفاقی بیافتد و تمامی این بزرگان قدرت و زر و فساد را متوقف و دستگیر و مجازات کنند , ایران گلستان میشود. شک نکنید.

  بفرموده حضرت سعدی :

  ماهی از سر گنده گردد نی ز دم
  فتنه از عمامه خیزد نی ز خم

Comments are closed.