ابراهیم رئیسی نیز به اشاره می گوید که ممکن است برخی آتش سوزی ها کار مخالفان رژیم بوده است

دو روز پس از آن که رادیو پیام اسرائیل از قول منابع خبری خود در ایران این احتمال را مطرح ساخت که برخی آتش سوزی های اخیر در ایران توسط مخالفان رژیم صورت گرفته، مجلس شورای اسلامی وزیر اطلاعات را همراه با وزیر کشور برای شنیدن توضیحات فرا خواند و ابراهیم رئیسی نیز این احتمال را مطرح ساخت که شماری از آتش سوزی ها توسط عوامل مخالف رژیم صورت گرفته است.

ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در توضیح این احتمال گفت: طبق گزارش وزیر دادگستری و رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه،  این تعداد آتش سوزی و دست داشتن برخی عناصر سابقه‎دار در این موارد نمی تواند تصادفی باشد و لازم است دادستان‎های سراسر کشور با شناسایی و برخورد قاطع با عاملان این اقدامات، مانع از تکرار این موارد شوند.

رسانه های اجتماعی در این باره نوشته اند:  یعنی هنوز کسی دستگیر نشده، رئیسی از این طریق  گناه را بگردن عده ای سابقه دار می اندازد و احتمالا از آنها اعترافات اجباری می گیرند. این عناصر سابقه دار هیچ کس نیستند بغیر از عوامل سپاه و بسیج؟!

در ادامه این گزارش نوشته شده است: در آتش سوزی امروز کوه های بانش بیضا استان فارس بگفته یکی از اهالی محل، پرواز یک پهپاد شبیه کواد کوپتر دیده شده که نیم ساعت بعد، آتش سوزی شروع شده است .بخوبی می دانیم که  هیچ نهادی در ایران بجز سپاه پهپاد در اختیار ندارد.