ابرنفتکش بریتانیایی از ترس ربوده شدن توسط پاسداران، حاضر نیست از تنگه هرمز بگذرد

منابع خبری گفتند که ابرنفتکش بریتانیایی بریتیش پترولیوم، که گفته شده بود ممکن است هدف اقدامات انتقام جویانه سپاه پاسداران قرار گیرد، از عبور از تنگه هرمز خودداری می‌کند.

خبرگزاری  بلومبرگ در این رابطه نوشت: یک ابر نفتکش متعلق به شرکت نفتی «بریتش پترولیوم» همچنان در آب های خلیج فارس ماند و حاضر نیست از تنگه هرمز بگذرد تا بتواند به راه خود ادامه دهد.

در این گزارش آمده است این نفتکش به دلیل بیم از توقیف توسط حکومت ایران، در خلیج فارس توقف کرده وارد تنگه ی هرمز نمی‌شود. فرماندهای سپاه پاسداران و حتی شماری از آخوند های حکومتی تهدید کرده اند که در واکنش به ادامه توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران، که در جبل الطارق متوقف شده است، ممکن است یک ابرنفتکش بریتانیایی را بربایند.

این نفتکش که گفته می شود حامل نفت ایران برای بندر بانیاس در سوریه بوده، هفته پیش توسط تفنگداران نیروی دریایی بریتانیا توقیف شد و تحقیقات در مورد مقصد آن همچنان ادامه دارد. یک سخنگوی رژیم ایران ادعا کرده بود که مقصد این نفتکش، سوریه نبوده است، ولی به مقصد دیگری نیز اشاره نکرد.

مقصد نفتکش شرکت بریتیش پترولیوم با ظرفیت بیش از یک میلیون بشکه نفت، ترمینال بصره در عراق بود. ولی در حال حاضر در سواحل عربستان سعودی متوقف شده است

نظامی امیر حاتمی، وزیر دفاع حکومت ایران، نیز دو روز پیش گفته بود که حکومت، توقیف ابرنفت‌کش حامل نفت ایران در جبل‌الطارق را یک نوع راهزنی دریایی می خواند و آن را تحمل نمی کند و بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

پاسدارمحسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نیز پیشتربرای مقابله به مثل کردن با بریتانیا  خواستار توقیف یک نفتکش بریتانیایی شده است.

10 دیدگاه‌

 1. قصد توهین ندارم ولی احمقانه نیست ؟!
  وقتی انگلیس کشتی مارو میگیره میفرمایید توقیف شده
  و اگر ما کشتی انگلیسی رو بگیریم میفرمایید ربوده شده
  خبر گزاری باید بی طرف باشه درسته؟
  چرا اینقدر با کلمات بازی میکنید اگر واقعا بی طرف هستید؟

  • فعلا که نفکش های بریتانیایی مثل اب خوردن دارن از تنگه هرمز رد میشن سپاه هم براشون جز بای بای کاری دیگه نمیتونه بکنه فقط بلوف زدن با ابروریزی خوب بلدن

 2. در پاسخ به حمیدرضا
  احمقانه اینه که شما این دو عمل را با هم یکی بدانید. توقیف قانونی یک نفت کش به خاطر نقض تحریمهای بین المللی، با گروگان گرفتن تلافی جویانه یک نفت کش دیگر. اگر شما هر دوی اینها را یکی می دانید، پس معنای “احمقانه” را هنور نمی دانید، وگرنه درک می کردید که عمل تلافی جویانه و بی دلیل رژیم ایران چقدر احمقانه خواهد بود.
  اصولا کارنامه رژیمی که شما از آن حمایت می کنید، در طول حیات ننگین چهل ساله اش مملو از اعمال احمقانه است.

 3. می ایستیم.همانطور که چهل سال با افتخار و سربلندی ایستادیم.
  هم اینکه جرعت نمیکنه از تنگه رد شه،برا ما بس است.
  از قدیم گفتند:بچه را چه بزنی یا بترسونی.کار خودت را کردی.
  پس در نتیجه ما ایرانی ها بخودمان میبالیم.

 4. آقای حمید آقا.سلام.
  اینها حرف حق را نمپذیرند.واقعا با کلمات بازی میکنند.اتحاد اروپا و آمریکا بدون توجه به سازمان ملل با هر کشور که منافعشان را بخطر بیاندازه،آنطور که دوستدارند برخورد میکنند.تحریم های سوریه هم ربطی به سازمان ملل نداره.تحریمهای یک جانبه اروپائیها است و برای خودشان و متحدانشان لازم الجرا میباشد، نه کشور هایی که با آنها هم سو نیستند.
  یه مشت هجویات تحویل آدم میدانند.زیاد توجه نکن.

 5. هردوی شما درست فرمودین اما واقعیت اینه که هرکسی به خودش حق و اجازه میده و قانون رو تعریف میکنه ، در اصل ایران دوست و شریک سوریست و اجرای اون تحریم ها که به سرخودشم اوردن واساش معنایی نداره

 6. اقا محسن شما بهتر هست بری ادامه تحصیل بدی تویی که هنوز این درک از خاک ومیهن پرستی نداری بهتر هست حرفی نزنی ما کاری به حکومت کشور نداریم ما بحث در مورد ایران میکنیم که هیچ ابر قدرتی حق توقیف بی موجه یک کشتی نفت کش را نداردتا قبل از این تحریم ها همچین حرفی نبود حالا که ما ملت ایران نه حکومت ایران تحت فشار قرار گرفتیم ما هم خواستار مثل کردن به اقدام کشور بریتانیا هستیم تو بهتر هست بری مقداری مطالعه کنی عزیز

Comments are closed.