ابر سیاه جنگ بر فراز ایران و اسرائیل

ابرهای سیاهی در این روزها بر آسمان ایران و اسرائیل سایه افکن شده و هستند آنانی که با نگرانی می پرسند آیا دو کشور در راه درگیری جنگی گام بر می دارند؟

دانلود فایل صوتی

حکومت ایران با فرستادن پهپاد نظامی بر فراز خاک اسرائیل و دست زدن به یک اقدام تحریک آمیز نظامی که ممکن است آتش جنگ را شعله ور سازد، چه هدفی را دنبال می کرده است؟

یک وزیر اسرائیلی گفته است که سر مار در تهران است. نفتالی بنت رهبر حزب هبیت هیهودی (خانه یهود) گفته است که واکنش قاطع نظامی اسرائیل در بمباران مواضع سپاه پاسداران ایران در خاک سوریه، تنها همانند بریدن یکی از دست های اختاپوس است و کافی نیست. باید به حساب خود این اختاپوس رسیدگی کرد.

حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفته بود که اگر اسرائیل واکنش نظامی نشان دهد رژیم ایران این کشور را به آسانی نابود خواهد کرد.

ولی در این روزهایی که حکومت ایران پایان سی و نهمین سال تسلط بر قدرت را جشن گرفته، احساس می شود که بخت از این حکومت در تجاوزکاری های منطقه ای آن، برگشته است.

دیروز نیروی هوایی آمریکا بود که مواضع ارتش سوریه و سپاه پاسداران ایران را در بخش شمالی سوریه بمباران کرد، و حالا ارتش اسرائیل است که پایگاه پهیپادهای حکومت ایران و اطاقک عملیاتی سیار آن را بمباران می کند – که به گفته منابع خبری سوری، شماری از افراد سپاه پاسداران نیز در جریان آن کشته شده اند.
آیا اسرائیل و ایران به سوی جنگ علیه یکدیگر گام بر می دارند؟

آنچه که در رابطه با اسرائیل می توان گفت آن است که سران این کشور و هیچ یک از شهروندان آن مایل به درگیری جنگی با ایران نیستند.
ملت اسرائیل، با ایران و ایرانی دوستی و همکاری می خواهد و نه جنگ.
از دیگر سوی، رژیم ایران توان آن را ندارد که در یک جبهه دیگر وارد جنگ و درگیری شود.

حکومت ایران، در لبنان فعال است و حزب الله را هدایت می کند، در سوریه با ارتش بشار اسد همکاری دارد و سخت نبرد می کند، در عراق نیروهای موسوم به حشد الشعبی و عوامل دیگر، توسط حکومت ایران تغذیه می شوند و در یمن، رساندن کمک و اسلحه به حوثی ها بودجه کلانی می طلبد.
اگر طناب را بیش از این بکشند، ممکن است پاره شود.

وانگهی، خود حکومت ایران، علیرغم همه هارت و پورتی که به راه انداخته، خوب می داند که ارتش اسرائیل در ردیف نیروهای چریکی درگیر در سوریه یا عراق یا یمن نیست.

درست است که ادعا کرده اند که در ظرف ده دقیقه می توانند اسرائیل را نابود کنند. ولی هوشیاری اسرائیل در ساقط کردن پهیپاد اعزامی از جانب حکومت، یک بار دیگر نشان داد که اسرائیل شیر است و دم شیر را نباید به بازی گرفت.

وانگهیف امروز یک عامل کوبنده دیگر در خاورمیانه حضور دارد و آن، دولت پرزیدنت ترامپ در واشنگتن است که حکومت ایران باید از آن بترسد – و از آن سخت می ترسد. زیرا وزارت دفاع آمریکا همین هفته پیش بود که فاش ساخت در پنج ماه اخیر سپاه پاسداران ایران تعرض با قایق های تندرو علیه ناوگان آمریکا را در آب های خلیج فارس متوقف ساخته است.

رژیم می داند که در صورت ادامه این تعرض ها، ترامپ همانند اوباما رفتار نخواهد کرد.
می ترسند و مواظب هستند که مرتکب خطا نشوند و قاطعیت آمریکا را دست کم نگیرند.
همین اصل استراتژیک اعمال شده رژیم ایران در برابر آمریکا، در مورد اسرائیل نیز صدق می کند.
ولی، در دنیای سیاست و نظامیگری، هرگز نمی توان رویدادهای آینده را صد در صد پیش بینی کرد.

بسیارند عوامل ماجراجو در سپاه پاسداران و حکومت ایران، که مایل به برافروختن آتش جنگ هستند، به این امید که یک بار دیگر مردم را به دور خود جمع کنند و ادعا نمایند که تمامیت ارضی وطن در خطر است و باید…

4 دیدگاه‌

 1. حکومت اسلامی ایران در سراسر منطقه خاورمیانه دارای پایگاه های نظامی و مردمی است و یک شکست همه شکست نیست و یک پیروزی همه پیروزی نیست.

  نبرد همزمان اسرائیل و آمریکا در برابر حکومت اسلامی ایران تازه وارد مرحله آغازین خود شده است خوشا نظربازیا که تو آغاز می کنی ..

 2. اسرائیل نابود خواهد شد دیگه نفسهای اخرتون را بکشید که تاچند سال دیگه اسرائیل جعلی از روی کره زمین محو خواهد شد این تازه اولشه وای به حالتان اگر رهبرمان اجازه دهد ظرف ۲۴ ساعت چیزی از رژیم جنایتکار اسرائیل جعلی باقی نخواهد ماند

  • رژیم ایران نابود خواهد شد دیگه نفسهای اخرتون را بکشید که تاچند سال دیگه رژیم جعلی ایران از روی کره زمین محو خواهد شد این تازه اولشه وای به حالتان اگر نتیانیاهو اجازه دهد ظرف ۲۴ ساعت چیزی از رژیم جنایتکار جعلی بایران اقی نخواهد ماند

 3. درود بر اسراییل.. درود بر یهود … درود بر ستاره داوود..اسراییل دوستت دارم و هرگز به ملتت بی احترامی نمیکنم .. من یک ایرانیم و در ایران زندگی میکنم روزی ۱۰ ساعت کار میکنم به سختی خرج خود و خانواده رو در می ارم اونوقت این ملاها جندرغاز یارانه ما رو قطع کردن و دارن اونو هدفمند میکنن..هدفشون حفظ تاج و تخت رهبر اسکل نظام هستش
  مردم اسراییل حساب ما مردم را از حکومت جدا کنید.
  ما با شما دشمن نیستیم
  ما ساندیس خور نیستیم

Comments are closed.