ابوالفضل قدیانی: «خامنه ای به خاطر گمراه کردن مردم و ادعای جنگ بیولوژیک باید تعقیب و مجازات شود»

ابوالفضل قدیانی، از چهره‌های شناخته شده مخالف علی خامنه ای، با انتشار بیانیه‌ای از سخنان  اخیر رهبر جمهوری اسلامی درباره “جنگ بیولوژیک” و شیوه مواجهه حکومت ایران با شیوع ویروس کرونا در کشور به تندی انتقاد کرده و گفت: «مستبد امروز ایران علی خامنه ای، این روزها جهد بلیغی در فرافکنی، فریب و انحراف افکار عمومی در موضوع ویروس کرونا به کار می برد. خامنه ای  تئوری توطئه را نیز برای اهداف شوم‌اش به خدمت گرفته است تا شاید بتواند نقش مخربی که خود و ارگانهای تحت فرمانش در شیوع وسیع ویروس کرونا در ایران داشته اند را لاپوشانی کند و سوء مدیریت و عدم کارآمدی خود و نظام استبداد دینی را تحت الشعاع سخنان توطئه پندار خود قرار دهد».

قدیانی افزود: «این ویروس خطرناک دنیا را فرا گرفته  و تنها ایران نیست و روی آوردن خامنه ای به سخنانی از قبیل “جنگ بیولوژیک”، “ژن ملت “، “ژنتیک ایرانی” و  ویروس “ایرانی کش”، که حقیقتا حیرت آور است تنها برای گمراهی مردم است. در کجای دنیا نژاد خالص ایرانی وجود دارد که نژاد پرستان آن را ثابت کرده باشند؟ کدام عقل سلیم می تواند چنین سخنان بی پایه و اساسی را بپذیرد؟ مگر اذهان بیماری همچون خامنه ای و عمال وی که توهم توطئه آن را تسخیر کرده باشد. البته مردم آن را باور نخواهند کرد گرچه آن را توهین به شعور خود تلقی خواهند کرد».

این فعال سیاسی  افزود: «رژیم خودکامه‌ى اسلامی ایران و اعوان و انصارش اهمیتی برای جان مردم قائل نیستند. در این شرایط بحرانی و تحریم های آمریکا علی‌خامنه‌ای جز به حفظ قدرت و تحکیم موقعیت و حیثیت کاذب خود البته در میان طرفدارانش به چیز دیگری نمی اندیشد. اگر جان مردم برایش مهم بود دستور می داد قم را قرنطینه کنند. تنها تصمیم گیرنده در کشور، خامنه ای و سپاه پاسداران و بیت رهبری است. آنان بودند که اجازه قرنطینه قم و شهرهای ایران را ندادند، و به نوعی می خواهند که مردم عمدا دچار بیماری شوند، در حالی که خودشان در قرنطینه هستند. نمونه اش در مراسم تشییع پاسدار اسدالهی، یکی از فرماندهان سپاه، که مردم را دعوت به تجمع کردند و بعد هم مدعی شدند که این مراسم خودجوش بوده است. البته چنین ادعایی به سخره گرفتن شعور ملت است. سوال این است که چرا مانع برگزاری آن نشدید؟»

قدیانی گفت: «علی خامنه ای نه پیشنهاد های آمریکا را برای کمک به مردم ایران می پذیرد، و نه به فکر نجات مردم ایران است، و این با رد کمک‌های پزشکان بدون مرز و اخراج آنان بر همه مردم ایران و جهان ثابت شد. کمک‌های پزشکان بدون مرز حق ملت ایران است. علی خامنه‌ای از طرف ملت ایران هیچگونه نمایندگی ندارد که بتواند حقی از حقوق مردم را ردکند. چون اساسا او منتخب ملت ایران نیست و خوب می‌داند که در بین اکثریت قریب به اتفاق ملت ایران، از هیچ مقبولیتی برخوردار نیست».

قدیانی ابراز عقیده کرد که “تنها راه نجات ایران، رفراندوم تغییر نظام جمهوری اسلامی و مستقر شدن نظام جمهوری دموکراتیک سکولار است”.