اتحادیه اروپا بالاخره سکوت خود را شکست و از رژیم ایران خواستار شد از سرکوب مردم دست بردارد

اتحادیه اروپا از حکومت ایران می‌خواهد که دسترسی ارتباطی از طریق اینترنت را که از ابتدای هفته جاری قطع شده است دوباره برقرار کند

اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای از مقام‌های ایرانی خواسته است که  در کنترل تظاهرات و ناآرامی‌هایی که طی چند روز گذشته سراسر این کشور را فراگرفته نهایت “خویشتن‌داری” را از خود نشان دهند.حکومت اسلامی در واکنش به این بیانیه  و اظهارات دیگر مقام‌های اتحادیه گفته است : نباید در امور داخلی ایران مداخله کرد .

حکومت ایران  در حالی این سخنان را مطرح می کند که بارها خود فرانسه را به خاطر حضور جلیقه زردها مورد حمله قرار داده و در برابر سفارت فرانسه تظاهرات کرده اند این سیاست رژیم ایران است که شما حق دخالت در امور ایران را ندارید این در حالی  است که امور حقوق بشر ی یک مسئله جهان شمول است و هیچ رژیمی نمی تواند با چنین استدلالی به سرکوب مردم خود ادامه دهد .

عباس موسوی، وزیر خارجه حکومت اسلامی گفت :  بهتر است ابتدا به مشکلات و نابسامانی‌های داخلی خود پرداخته و در پی درمان نارضایتی‌های گسترده‌ای باشند که هر هفته در اروپا به اشکال مختلف سرباز می‌کند و “تلفات” و “بازداشت‌های فراگیر” به دنبال داشته است.

در بیانیه سخنگوی مسئول دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا  آمده است: اتحادیه اروپا از حکومت ایران می‌خواهد که دسترسی ارتباطی از طریق اینترنت را که از ابتدای هفته جاری قطع شده است دوباره برقرار کند”.

موضع جدید اتحادیه اروپا در حالی مطرح می‌شود که ناآرامی‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین در ایران به گفته مجامع بین‌المللی حقوق بشری بیش از صد کشته برجای گذاشته است.

دولت آلمان نیز  از رفتار نیروهای امنیتی در ایران علیه شرکت‌کنندگان در تظاهرات و اعتراضات خیابانی به شدت انتقاد کرده و گفت : دولت آلمان همچنین خواستار خویشتن‌داری نیروهای امنیتی در برابر معترضان و رفع کامل قطعی اینترنت در ایران شد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان در رابطه با اعتراضات روزهای اخیر در ایران و شمار بالای معترضان کشته شده به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی گفت: “ما از شنیدن گزارش‌های مربوط به کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر شوکه هستیم و عملکرد نامتناسب نیروهای امنیتی ایران را محکوم می‌کنیم.”

به دنبال بالا گرفتن موج اعتراض‌ها در ایران، دولت ایران دسترسی به شبکه اینترنت جهانی در این کشور را از روز شنبه گذشته به طور کامل قطع کرد و از روز پنج‌شنبه تدریجا آن را در برخی استان‌ها برقرار نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان از جمهوری اسلامی ایران خواست که حق مردم برای اعتراض مسالمت‌آمیز را پاس دارد.

پرزیدنت ترامپ نیز در این باره گفت : حکومت ایران آنقدر بی‌ثبات شده که رژیم، کل سیستم اینترنت‌ را خاموش کرده تا مردم بزرگ ایران نتوانند از خشونت عظیمی که در کشورشان رخ می‌دهد، حرف بزنند. آنها فکر کرده‌اند جهان از مرگ و مصیبتی که رژیم ایران باعث آن شده، خبردار نمی‌شود.

سازمان عفو بین‌الملل دو روز پیش اعلام کرد، ۱۰۶ نفر در این اعتراضات کشته، صدها تن زخمی و بیش از هزار نفر بازداشت شده‌اند. منابع غیر رسمی این شمار را بسیار بیش از این اعلام کرده‌اند.

2 دیدگاه‌

  1. روزی که این رژیم نکبت زده اهریمنی برود پرونده همه سیاستمداران فاسد اروپایی را که همواره در قبال دریافت پول و هدایا از این جنایتکاران حمایت نموده اند افشا خواهیم نمود.

Comments are closed.