اتحادیه اروپا در پی تحریم اقتصادی افراد وابسته به جمهوری اسلامی است

وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه در بروکسل توافق کردند که افراد وابسته به جمهوری اسلامی را که در اقدامات اخیر تروریستی در فرانسه و دانمارک دست داشته‌اند تحت تحریم های اقتصادی قرار دهند.

بنا به گزارش رویترز هنوز وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر روی هیچ نام مشخصی به توافق نرسیده اند.

اما همگی متفق هستند که افراد وابسته به جمهوری اسلامی را که با ترورهای نافرجام فرانسه و دانمارک در ارتباط بودند تحت تحریم قرار دهند.

سازمان اطلاعات دانمارک هشتم آبان اعلام کرد که با همکاری سازمان های اطلاعاتی سوئد و نروژ یک فرد نروژی- ایرانی را به اتهام تلاش برای ترور فعالین سیاسی عرب ایرانی در خاک دانمارک دستگیر کردند.

چند ماه پیش نیز پلیس بلژیک دو عامل وزارت اطلاعات را به اتهام تلاش برای بمب‌گذاری در جلسه سازمان مجاهدین خلق در پاریس دستگیر کرده بود.

این اقدام اروپا در حالی صورت می پذیرد که این اتحادیه پس از بیرون رفتن آمریکا از توافق اتمی و بازگشت تحریم ها بر علیه جمهوری اسلامی تلاش دارد که برای دور زدن تحریم ها به جمهوری اسلامی یاری برساند.

پرسش این است که اگر اتحادیه اروپا به این نکته که جمهوری اسلامی در اقدامات تروریستی نقش دارد و در پی تحریم وابستگان دیپلماتیک حکومت میباشد چرا در عین حال در تلاش است که برای دور زدن تحریم ها به حکومت تروریستی یاری برساند؟!

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست که در اروپا یازداشت و در انتظار محاکمه به سر میبرد