“اتحاد علیه ایران هسته‌ای”: مرگ  قاسم سلیمانی مانع از محقق شدن پروژه رژیم ایران برای سلطه منطقه‌ای شد

جیسن برادسکی، رئیس سیاست‌گذاری سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌‌‌ای در آستانه نخستین سالگرد حمله پهپادی آمریکا به قاسم سلیمانی گفته است که مرگ قاسم سلیمانی مانع از محقق شدن پروژه ایران برای سلطه منطقه‌ای شده است. او در ادامه تأکید می‌‌کند که اسماعیل قاآنی قادر به اداره نیروهای نیابتی ایران در منطقه نیست.

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای، به تازگی  در یک گزارش ۳۲ صفحه‌ای درباره فعالیت و مرگ سلیمانی گفته است: «فعالیت‌های قاسم سلیمانی در خارج از ایران بیش از هر چیز به عنوان یک نیروی بی‌ثبات‌کننده در خاورمیانه احساس می‌شد. دلیل این مسئله تلاش‌های همزمان او برای تقویت نفوذ نظامی و دیپلماتیک ایران از طریق یک راهبرد ترکیبی بود؛ راهبردی متشکل از پشتیبانی از جنگ‌های شبه نظامیان و تروریسم که با تلاش‌ها برای کسب نفوذ سیاسی همراه بود».

در این گزارش آمده: «رویکرد سلیمانی برای تقویت نفوذ ایران در عراق در نهایت به زنجیره‌ای از حوادث انجامید؛ حوادثی که سرانجام سبب شد پرزیدنت  ترامپ تصمیم بگیرد تا او را سال گذشته  بیرون از فرودگاه بین المللی بغداد با استفاده از پهپاد هدف قرار دهد.»

«در ادامه این گزارش آمده است: « کتائب حزب‌الله عراق وابسته به حکومت ایران دو سال پیش با  ۳۰ موشک به یک پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی کرکوک حمله کرد و  منجر به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی شد،و متعاقب آن حمله به سفارت آمریکا در بغداد، یک محاسبه اشتباه مرگبار توسط سلیمانی بود. فرمانده پیشین سپاه قدس  به تدریج این گونه اقدامات را افزایش داده بود و تا آن زمان با واکنش متقابل آمریکا رو‌به‌رو نشده بود. اما امریکا این اقدامات او را بی پاسخ نگذاشت و در نخستین ساعات بامداد ۳ ژانویه ۲۰۲۰، پرزیدنت ترامپ مجوز اجرای یک حمله پهپادی را صادر کرد؛ حمله‌ای که کاروان خودروهای حامل سلیمانی را اندکی پس از ورود او به بغداد، هدف قرار داد.»

وزارت دفاع آمریکا پس از حمله به سلیمانی، با انتشار بیانیه‌ای نوشت:  این یک اقدام قاطع پدافندی برای محافظت از پرسنل ایالات متحده بود.

وزارت دفاع ایالات متحده هدف از این حمله را جلوگیری از حملات آینده ایران عنوان کرد

جیسن برادسکی، رئیس سیاست‌گذاری سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌‌‌ای در آستانه نخستین سالگرد حمله پهپادی آمریکا به قاسم سلیمانی گفته است که مرگ قاسم سلیمانی مانع از محقق شدن پروژه ایران برای سلطه منطقه‌ای شده است. وی تاکید می‌‌کند که اسماعیل قاآنی قادر به اداره نیروهای نیابتی ایران در منطقه نیست.

سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای»یک سازمان ذی‌نفوذ غیر حزبی و غیر انتفاعی جهت جلوگیری از تبدیل شدن حکومت  ایران به کشوری دارای سلاح‌های هسته‌ای است. این سازمان در نیویورک مستقر است. رئیس این سازمان جو لیبرمن سناتور سابق مجلس سنای آمریکا از ایالت کنتیکت است.