اتهام جدید در مورد “دزدی های حسن روحانی”: انتقال ۳۶ میلیارد دلار پول ایران به کشور عراق

یکی از سیاستمداران اصولگرای حکومت، دولت روحانی را به مسؤولیت دزدی های کلان و انتقال ۳۶ میلیارد دلار به عراق خبر داد. این ادعا که هنوز درستی آن مشخص نشده، تنها یک نمونه از دزدی های کلان از بیت المال است که در اوج بحران مالی و اقتصادی در ایران، افشاگری می شود.

نماینده مجلس، کریمی قدوسی “عضو جبهه پایداری مصباح یزدی” فاش ساخت:  بیش از ۳۶ میلیارد دلار به دستور روحانی به عراق منتقل شده است. حکومت همچنان به غارت بین الملل و هزینه کردن اموال مردم ایران برای بیگانگان در خارج از کشور ادامه می دهد.

این نماینده مجلس با اشاره به افزایش قیمت ارز در سال ۹۶ و بررسی این موضوع در کمیسیون امنیت ملی با حضور رئیس وقت بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اقتصاد، گفت: فایل صوتی و تصویری این جلسه در دست ماست.

کریمی قدوسی افزود: در این جلسه اعلام شده که  در ظرف سه سال با دستور روحانی ۳۶.۱ میلیارد دلار ارز خزانه به بازار وارد شد و در اختیار سه باند قاچاق ارز، کالا و مواد مخدر قرار گرفت و به سلیمانیه عراق رفت که تحت حاکمیت آمریکا و رژیم سعودی بود، علاوه بر این ۸۰ تن طلا نیز از ایران به این منطقه اعزام شد.

این نماینده مجلس در انتقاد از دولت روحانی گفت: زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، سود سپرده‌های مردم کاهش یافت و نقدینگی به بازار سرازیر شد ظرف چند ماه قیمت هر دلار به ۱۸ هزار تومان رسید و پول ملی سقوط کرد. این ها موارد دستاوردهای نوبخت و رئیس وقت بانک مرکزی دولت است.

کریمی قدوسی افزایش نرخ بنزین را فتنه بنزینی نامید و افزود: سالانه مجلس افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی حامل‌های انرژی را به تصویب می‌رساند اما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم این اقدام تعطیل شد و نمونه اش افزایش نرخ بنزین به ۳,۵۰۰ تومان بود  که آن فاجعه در کل کشور به وجود آمد.