اتهام خانواده یکی از جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی: رژیم حتی لباس ها و چمدان مسافران را سوزاند

خانوادۀ یکی از قربانیان هواپیمای اوکراینی که با شلیک دو موشک از سوی سپاه پاسداران متلاشی شد، اعلام داشت که حکومت ایران در ادامه تلاش های خود برای لاپوشانی این جنایت خود، همه آثار بجا مانده در محل سرنگونی هواپیمای اوکراینی را محو کردند، و وسایل کشته‌شدگان را نیز سوزاندند

حامد اسماعیلیون، نویسنده ایرانی که همسر و فرزندش با اصابت موشک‌های سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی کشته‌ شدند، گفته که : «هفتاد و سه روز بعد از جنایت سپاه پاسداران  در آسمان تهران در شاهدشهر، محل افتادن هواپیما، همه‌چیز عادی شده است. زمین منطقه جای بیل بولدوزرها و لودرها را بر خود دارد و شیارهای خاک نشان می‌دهد همه‌چیز را جمع‌آوری کرده‌اند. دیگر حتی ماموری هم آن‌جا نیست. دوربینی در جایی کاشته‌اند که مراقب رفت و آمدها باشد اما دیگر ماموری هم نیست چون همان‌طور که همه می‌دانید زندگی باید بر روال عادی برگردد».

اسماعیلیون افزود: «پلیس تهران موظف بود بگوید با جواهرات با پول و با مدارک شناسایی چه کرده است؟چگونه است که کارت سلامت پاره‌ی ری‌را را تنها چیزی که از دخترم مانده با وجود درج اسمش به مسافری دیگر می‌دهد و چگونه است که دستبند چرمیِ نگین از دست داده را بدون نگین به کسی برمی‌گرداند و چگونه است به کسی که یورو همراهش بوده است دویست هزار تومان پول و یک اسکناس یک دلاری برمی‌گرداند.»