اتهام علیه دولت روحانی: برای جلوگیری از سیل احتمالی در خوزستان، بودجه لازم را اختصاص نداده است

محافل خبری در تهران این شکایت را مطرح ساختند که دولت روحانی برای  جلوگیری از سیل احتمالی در خوزستان بودجه نداده است. مسئولان خوزستان به مردم هشدار داده اند :  سیل دوباره در راه است .

در این گزارش آمده است با افزایش خروجی سدهای دز و کرخه، در این استان  باز هم نگرانی از تکرار سیل در برخی روستاهای این منطقه مردم را به وحشت انداخته است . بیش از ۲ میلیارد مترمکعب سیلاب پشت سدهای خوزستان جمع شده که باید کم کم از سدها رها شود.

مسئولان سازمان آب و برق خوزستان هشدار داده‌اند که سدها باید برای سیلاب‌های بهاره آماده و مخازن آنها خالی شود. به همین منظور آب خروجی از سدها در حد تاب آوری رودخانه‌ها افزایش می‌یابد. آنطور که رابعی معاون سازمان آب و برق خوزستان گفته، قرار است خروجی سد دز به ۷۰۰ تا یک هزار مترمکعب در ثانیه و خروجی سد کرخه به ۴۰۰ تا ۴۵۰ مترمکعب در ثانیه برسد.

گزارش شده است که به سدهای بزرگ روی کارون، اجازه نداده‌اند، اندکی از این سیلاب سهم این رودخانه شود، اما آب رودخانه‌های کرخه و دز بالا آمده است.

مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها استان  خوزستان در این باره هشدار داده و خواستار تسریع در ساخت و ترمیم سیل‌بندها شده است.

ابراهیم حسینی گفته که در دولت در دادن بودجه تعلل کرد به همین دلیل سیل‌بندهای برخی از روستاهایی که در سیل بهار امسال دچار آبگرفتگی شده بودند به طور کامل استحکام بخشی و ترمیم نشده است، این مساله احتمال وقوع دوباره سیلاب در این روستاها را با افزایش دبی رودخانه‌های دز و کرخه بوجود آورده است.