اجساد هفت تن از نیروی سپاه پاسداران که در جنگ های داخلی سوریه  علیه مردم این کشور فعالیت می کردند

اجساد هفت تن از نیروی سپاه پاسداران که در جنگ های داخلی سوریه  علیه مردم این کشور فعالیت می کردند از دمشق به تهران  منتقل شد. این در حالی که سپاه پاسداران و بشار اسد ادعا کرده  بودند که هیچ نیروی نظامی ایران در سوریه وجود ندارد .

ابوالقاسم شریفی، مسئول ایثارگران کل سپاه پاسداران، از انتقال جسد هفت نفر از نیروهای سپاه که به آنان مدافعان حرم می گویند خبرداد و گفت:  پس از گذشت  چهار سال و نیم از کشته شدنشان توانستیم آنها را در منطقه خان طومان سوریه کشف و شناسایی و به ایران منتقل کنیم.

شریفی افزود: اجساد این هفت نفر از نیروهای موسوم به «مدافع حرم» امروز (دوشنبه )د در شهر مشهد «تشییع» می‌شوند.

یادآور می شود که ۴ سال پیش در جریان درگیری بین نیروهای وابسته به سپاه پاسداران و نیروهای مخالف بشار اسد در منطقه خان‌طومان در جنوب غربی شهر حلب، ده‌ها نفر از نیروهای وابسته به سپاه کشته شدند.

فرماندهان سپاه تاکنون گزارش دقیقی از تلفات در این درگیری ارائه نداد‌ه‌اند ولی در همان زمان یعنی ۴ سال پیش ، وب‌سایت اصولگرای “فردا نیوز” در گزارشی نوشت در این درگیری‌ها “نزدیک به ۸۰ نفر” کشته شده‌اند که اغلب آنان نیروهای لشکر فاطمیون- شامل نیروهای افغان وابسته به نیروی قدس سپاه- و حزب‌الله لبنان بوده‌اند.

از میان نیروهای ایرانی، بخش عمده افراد کشته شده متعلق به نیروهای سپاه مازندران بودند. فرماندهان سپاه آن زمان اعلام کردند که جنازه ۱۲ نفر از نیروهای سپاه مازندران در اختیار مخالفان بشار اسد است.

در میان هفت نفری که جسد آنها شناسایی و به ایران منتقل شده است، چهار نفر از استان مازندران هستند. اجساد سه نفر دیگر پس از مراسم مذهبی در مشهد به استان‌های قزوین، البرز و خوزستان منتقل خواهد شد.