احتمال تمدید معافیت برخی کشورها از تحریم آمریکا برای خرید نفت ایران در ماه می

از زمان بازگشت تحریم‌های آمریکا , علیه ایران در نوامبر گذشته , هشت کشور , از فهرست ممنوعیت خرید نفت ایران به طور موقت معاف شدند

خبرگزاری رویترز از احتمال تمدید , معافیت برخی کشورها از تحریم آمریکا برای خرید نفت ایران , در ماه می [اردیبهشت ماه ] آینده , خبر داد و نوشت با این حال شمار کشورهایی که اجازه خواهند داشت از ایران نفت بخرند کاهش می یابد .

این در حالی است که برایان هوک , نماینده ویژه سازمان امور خارجه آمریکا در  امور ایران شنبه ۲۲ دی ماه اعلام کرده بود که معافیت موقت صادر شده برای چند کشور از تحریم نفتی ایران تمدید نخواهد شد .

از زمان بازگشت تحریم‌های آمریکا , علیه ایران در نوامبر گذشته , هشت کشور , از فهرست ممنوعیت خرید نفت ایران به طور موقت معاف شدند . کاهش شمار کشورهایی که آمریکا اجازه میدهد از ایران نفت بخرند هنوز با هدف نهایی از پیش اعلام شده از سوی واشنگتن برای رسیدن به خرید نفت از ایران به صفر فاصله دارد .

این گزارش می‌گوید : به احتمال زیاد چین , هند , ژاپن , کره جنوبی و ترکیه مشمول تمدید این معافیت میشود با این حساب صادرات نفت خام ایران , به ۱.۱ میلیون بشکه در روز می‌رسد .

ایتالیا , یونان و تایوان کشورهایی هستند که از فهرست کشورهای مجاز به خرید نفت از ایران خارج می شوند کارشناسان بازار نفت به رویترز گفتند با توجه به اینکه دولت حسن روحانی بودجه سالانه خود را بر اساس برآورد بالا از قیمت , فروش نفت تنظیم می‌کند. اقدام آمریکا برای برنامه بودجه دولت ایران مشکلات بسیاری ایجاد خواهد کرد.

یک دیدگاه

  1. لطفا با این تمدیدات به تروریست اسلامی فلسطینی لبنانی ایران ( جمهوری اسلامی ) بیش از این کمک نکنید شما چهل ساله میخواهد با چماق و هویج ایران را به پاکستان اسلامی تبدیل کنید اما اخوندها به شما رو دست زدند ایا درس عبرت نمی خواهید بگیرید پس از تمدید و تفکیک خود را دور کنید بگذارید برود تا زالوی خونخوار سقوط کند . درود وبرکت بر اسرائیل باد تا ابد اسرائیل در این شرایط به حرفهای منحرفه هیچ طرف در خصوص امنیت خود گوش نخواهد داد اسرائیل و بنی اسرائیل دیگر فریب نخواهند خورد تمام این فریبها و حقهای دستهای پنهان و پولهای و رشوه های بین المللی ایران شده این که جمهوری اسلامی ایران در اطراف اسرائیل سنگر بندی کرده اسرائیل دیگر به شرارت فرصت نخواهد داد .

Comments are closed.