احتمال طرح مجدد سوال از حسن روحانی و احتمال برکناری وزرای دولت در مجلس اسلامی

به گزارش سایت دولتی اعتماد آنلاین یک نماینده مجلس اسلامی از احتمال طرح مجدد سوال از حسن روحانی خبر داد.

محمد علی پورمختار نماینده کبودرآهنگ و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با باین اینکه استیضاح رییس جمهور به طور کلی منتفی است، گفت: نظری که مقام معظم رهبری داشتند و به بودن ونبودن دولت اشاره کردند مبین همین امر است که رییس جمهور باید کار خود را ادامه بدهد.

او ادامه داد: اما دولت می تواند تغییر پیدا کند و وزرای ناکارآمد کنار بروند. اتفاقی که در جلسه سوال از رییس جمهور افتاد و شاهد قانع نشدن نمایندگان از پاسخ های آقای روحانی بودیم، یک تلنگری به آقای رییس جمهور، مجموعه دولت و کابینه است که باید کار و تلاش بیشتری انجام دهند مخصوصا راجع به ۴ محور سوال که مجلس به آنها رای منفی داد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: نیازمند کار و تلاش بیشتری در دولت هستیم. البته مجلس برنامه دولت را در خصوص ۴ محور سوال در یک روند ۶ ماه رصد می کند اگر روند دولت برای حل مشکلات مثبت نباشد، دوباره ممکن است بحث سوال از رییس جمهور مطرح شود.

پورمختار در پاسخ به اینکه آیا استیضاح وزرا به دنبال قانع نشدن از سوال از رییس جمهور است؟، گفت: استیضاح وزرا ارتباطی به عدم اقناع نمایندگان از پاسخ‌های رییس جمهور ندارد. چون وزرا مستقلا در قبال تصمیمات دولت و مجلس مسئولیت دارند بنابراین مجلس به صورت مستقل استیضاح‌ها را دنبال می‌کند.

این نماینده مجلس اسلامی در حالی از احتمال طرح سوال از حسن روحانی را مطرح کرد میکند که نه تنها دولت بلکه کل رژیم اسلامی با بحران سیاسی و اقتصادی بی سابقه ای رو به رو است و قیمت ارز های خارجی سیر سعودی را طی میکند و تورم افسار گسیخته ای بر اقتصاد ایران سایه انداخته است و اعتراضات و تظاهرات ضد حکومتی روزانه ادامه دارد. اما حکومت اسلامی هیچ راه چاره ای برای فرونشاندن بحران پیش روی خود نمیبیند.