احداث چهارصد واحد مسکونی دیگر تصویب شد، ولی آبادی نشینان اسرائیلی ابراز نارضایتی می کنند

آبادی های جدید اسرائیلی نشین در کرانه باختری

در اورشلیم اعلام شد که دولت احداث یک هزار واحد مسکونی را در آبادی های یهودی نشین در کرانه باختری رود اردن تدارک دیده، ولی در محله کنونی، تنها ساخت چهارصد واحد مورد تصویب نهایی قرار گرفته است.

اسرائیل اکنون مدتی است از احداث واحدهای جدید مسکونی در کرانه باختری خبر نداده و عملا این نوع فعالیت را راکد گذاشته است تا مورد انتقاد شدید مجامع بین المللی قرار نگیرد. از نظر قوانین بین المللی، آبادی سازی در سرزمین های اشغال شده در جنگ، ممنوع است.

جناح راست گرا در اسرائیل، کرانه باختری را بخشی از سرزمین تاریخی یهود می داند و بر این باور است که باید در تسلط اسرائیل بماند. گروهی از راست گرایان برپایی کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل را نفی می کنند و عقیده دارند که سراسر خاک تاریخی اسرائیل باید در تسلط این کشور باشد و از این رو برپایی آبادی ها را یک امر مشورع می دانند و این در حالی که اکثر کشورها و به ویژه ممالک اروپایی و سازمان ملل قاطعانه با آن مخالفت ورزیده اند.

از هنگام انتشار این خبر، رهبران آبادی نشینان اسرائیلی در کرانه باختری، بر دولت فشار آورده اند که بر شمار واحدهای مسکونی که احداث آن ها مورد تصویب مقامات قرار گرفته بیافزاید. آن ها یادآوری می کنند که شمار بناهای طراحی شده یک هزار واحد بوده و دولت تنها چهارصد واحد را برای آغاز ساختمان سازی تصویب کرده است.

به گفته آبادی نشینان، اکنون بهترین فرصت برای افزایش واحدهای مسکونی در آبادی های اسرائیلی نشین در کرانه باختری می باشد. زیرا بر خلاف دولت پرزیدنت اوباما، رهبر کنونی ایالات متحده در امر آبادی سازی دخالت نمی کند و آن را به توافق بین اسرائیل و خود فلسطینی ها موکول کرده است. ولی محافل رسمی می گویند که دولت باید همه جوانب کار را زیر نظر داشته باشد.

یک دیدگاه

  1. من به عنوان شخصی لاییک از ظلمی که یهود به مسلمانان فلسطینی می کنند واقعا متاسفم.شما بخوبی می توانید با زور نگفتن صلح کنید با اعلام دولت یهود شما چیزی ار جمهوری فاشیست اسلامی کم ندارید.منتهی آن روی دیگر سکه اش هستید.شرم آوره دولتی که خودش رو دموکراتیک میدونه خانه مردم رو خراب می کنه تا برای یهود خانه بسازه.کاش هرگز دینی نیامده بود تا هرگز چنین نشده بود

Comments are closed.