احضار دو خبرنگار به پلیس فتا تنها به  اتهام یک پرسش از نماینده و رئیس  کمیسیون اقتصادی مجلس درباره مشکلات مردم

محمدرضا پورابراهیمی داورانی، نماینده مجلس از دو خبرنگار به نام های امیررضا امیر تیموری و حسن عباسی، تنها به جرم یک سوال که «آقای پورابراهیمی لطفاً شفاف‌سازی کنید» آنان را به  پلیس فتا؛ احضار و تفهیم اتهام کردند.

این دو خبرنگار باید در  روزهای آینده خود را به  دادسرا جهت ارائه دفاعیات معرفی کنند.

امیررضا امیر تیموری روزنامه‌نگارو عضو خانه مطبوعات در این باره  گفت: “روز گذشته مرا به جرم «نشر اکاذیب رایانه‌ای» به پلیس فتا  احضار کردند وقتی به آنجا رفتم  از افسر مربوطه علت شکایت داورانی را جویا شدم و خواستم به بنده نشان دهد تا بدانم کجا «نشر اکاذیب رایانه‌ای» داشتم که با حجم زیادی از کاغذ A4 مواجه شدم”.

امیررضا امیر تیموری در خصوص علت شکایت این نماینده مجلس گفت: “تعداد زیادی « بخش زیادی از اتهامات وارد علیه من و عباسی مربوط به خبرهایی بود که در سایت «تابناک» انتشار یافته بود. نمی‌دانم آیا آقای نماینده و وکیل ایشان این وضع اقتصادی بد و گرانی لجام گسیخته ارز، سکه و کالاهای مصرفی را ندیده‌اند که چنین حجمی از خبرهای اقتصادی را «نشر اکاذیب» قلمداد کردند؟

او در ادامه افزود: شکایت رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بنده بابت چند خط یادداشت با عنوان «آقای پورابراهیمی لطفاً شفاف‌سازی کنید» بود، که انتشار آن مربوط به تیرماه می‌شود و ایشان به چرایی‌های این یادداشت با شکایت پاسخ دادند”.

 

امیرتیموری گفت: “راه حل برون رفت از وضعیت فعلی و بهبود مشکلات اقتصادی کشور شفافیت، پاسخگویی، عمل و توجه به پیشنهاداتی است که توسط روزنامه‌نگاران، شهروندان و کارشناسان ارائه می‌شود اما متاسفانه پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس این پیشنهادات و نقدها را در قالب یک «کتاب مثنوی معنوی» پرینت گرفتند و به دست وکیل داده‌اند و با کمال تاسف تحت عنوان «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» از بنده و «حسن عباسی» شکایت ثبت کردند.

او در ادامه افزود:  بر کسی پوشیده نیست که قیمت‌ها روزبه‌روز بالا بالاتر می‌رود و زندگی مردم سخت و سخت‌تر می‌شود. نماینده می‌توانند به جای اختصاص دادن وقت و صرف هزینه برای شکایت از روزنامه‌نگاران، برای برطرف شدن مشکلات مردم که وظیفه ذاتی نماینده است قدم بردارند”.

 

این دو خبرنگار  پس از جلسه تفهیم اتهام باید  در زمانی و تاریخی مشخص در شعبه اول بازپرسی دادسرا حاضر شوند.

پیشتر نیز حسن عباسی عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران به علت پرداختن به مشکلات مردم هرمزگان و عدم توجه مسئولان در تهران به آنان با شکایت استاندار هرمزگان بازداشت شده بود.