احمدی‌نژاد  تهدید کرد : بزودی «باند فاسد در نهادهای امنیتی کشور» را افشاگری خواهد کرد

پس از رد صلاحیت رئیس‌جمهوری پیشین حکومت توسط شورای نگهبان، محمود احمدی‌نژاد،   در پیامی کوتاه نهادهای امنیتی این کشور را تهدید کرده که بزودی بر علیه آنها دست به افشاگری خواهد زد.

او در اظهاراتش از «ابعاد گسترده اقدامات» این نهادها سخن به میان آورده و تاکید کرده است که آنان سال هاست که  موجب فساد در «روند امور اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور» شده‌اند و او «به زودی به اطلاع» مردم خواهد رساند.

احمدی نژاد در ادامه  با حمله به وزارت اطلاعات، افزود: « به دنبال بعضی انتقادات اینجانب از نقش مخرب این باند، وزارت اطلاعات طبق معمول به جای اصلاح رویکردها و رفتارهای خلاف منافع ملی آن باند امنیتی، با انتشار اطلاعیه ای مبهم، تلاش نمود اعتراض این خادم ملت به آن رفتارها را محکوم کرده و به طور تلویحی تهدید نماید».

وزارت اطلاعات حکومت ایران روز گذشته (پنجشنبه ) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که سخنان احمدی‌نژاد غیر واقعی و بی اساس است و او را تهدید به سکوت کرد.

پیشتر هم  احمدی‌نژاد در یک پیام تصویری، از باند امنیتی وزارت اطلاعات انتقاده کرده و گفته «به جای نصب دوربین در جلوی خانه من، باید بروند در نطنز دوربین نصب کنند که نیایند ده میلیارد دلار خسارت به ملت بزنند. باید بروند در تورقوزآباد دوربین نصب کنند که نیایند اسناد کشور ببرند».

در همین راستا، قرارگاه ثارالله، مهمترین نهاد امنیتی نظام ولی‌فقیه در پایتخت و مسئول رویاروئی با اعتراضات مردمی و سرکوب آنها در تهران، بعد از رد صلاحیت احمدی‌نژاد در انتخابات جاری ریاست جمهوری، از وی خواسته بود، سکوت کند و با این قرارگاه همکاری و همراهی داشته باشد.

گفته شده است که حسین نجات فرمانده قرارگاه ثارالله، شخصا به منزل احمدی‌نژاد رفته و او را تهدید کرده بود که هواداران وی را دستگیر خواهد کرد.

با این همه به نظر ‌می‌رسد که رئیس جمهوری سابق قصد سکوت ندارد و در همین راستا هر از گاهی، انتقاداتی را روانه نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ‌می‌کند.

همزمان حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد که با او مخالفت شدید داشت  و برخی از گزارش‌های اطلاعاتی مهم را در اختیار احمدی‌نژاد نمی‌گذاشت، به عنوان نامزد انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان از حوزه تهران معرفی شده است.

نامزدهای مجلس خبرگان که با دخالت شخص رهبر و حساسیت بالای شورای نگهبان دستچین ‌می‌شوند و در یک فرآیند رأی گیری بی‌رمق وارد این مجلس ‌می‌شوند، افراد گزینشی خامنه ای هستند که طبق ساختار ظاهری قدرت در ایران، وظیفه نظارت بر رفتار و عملکرد رهبر را دارند.

معرفی حیدر مصلحی به عنوان نامزد این انتخابات و پیروزی احتمالی وی، پیام روشنی از سوی علی خامنه‌ای به محمود احمدی‌نژاد است که چگونه رهبر بدون قاعده و ضابطه مشخص، هر کسی را بخواهد «بالا ‌می‌برد» و هر که را صلاح بداند، «بر زمین ‌می‌زند»، حتی اگر روزی نظرش به نظر او نزدیک بوده باشد.