احمدی نژاد با خانم های زیبارو در امارات عکس یادگاری گرفت، رژیم به خشم آمد و امارات او را بیرون کرد

چرا محمود احمدی نژاد را از امارات عربی متحده بیرون کردند؟ پاسخ ظاهری آن است که دولت ابوظبی به او خبر داد که دفاع از امنیت وی کار آسانی نیست و بهتر است آن کشور را ترک گوید.

احمدی نژاد ظاهرا برای دیدن نمایشگاه بین المللی محصولات به نام اکسپو ، همراه با همسر خود به امارات رفته بود. ولی پس از دو سه روز، از او درخواست شد آن امیرنشین را ترک گوید، زیرا حفظ امنیت او کار آسانی نیست.

به دنبال این دستور بود که احمدی نژاد مدت اقامت در امارات را کوتاه کرد و پس از دو سه روز به تهران بازگشت.

اما برخی منابع آگاه می گویند که دلیل واقعی اخراج محمودی نژاد فشار رژیم ایران بوده، زیرا خبر رسید که رئیس جمهوری پیشین حکومت ایران به دیدار غرفه اسرائیل در نمایشگاه اکسپو رفته بود و حتی با برخی زنانی عکس گرفت که لباس آن ها جنبه اسلامی نداشت.

سفارت رژیم ایران در ابوظبی از دولت امارات خواست دستور اخراج احمدی نژاد را صادر کند.

گزارش دیدار احمدی نژاد از غرفه اسرائیل، در برخی شبکه های اجتماعی انتشار یافته، ولی مورد تایید او و یا مقامات رژیم قرار نگرفته است.

احمدی نژاد از نه سال پیش که پس از گذراندن دو دوره، مقام ریاست جمهوری را  به حسن روحانی سپرد، همچنان تلاش می کرد در جامعه سیاسی و مدنی ایران مطرح باشد. در طول این مدت کلیپ هایی از او انتشار یافته که برخی کاستی های ساختاری حکومت را مورد انتقاد گزنده قرار داده است. ولی تصور می رود که رژیم او را تهدید کرد که اگر از این رفتارها دست برندارد، مجازات خواهد شد و به همین جهت اکنون چند ماه است که صدای اعتراض احمدی نژاد خاموش شده است.