احمدی نژاد: به صلاح ایران است که با ترامپ وارد گفتگوی سیاسی شود

در همان حال که همه سرکردگان ارشد رژیم ایران، به تقلید از علی خامنه ای، می گویند که رژیم ایران نباید با آمریکا وارد مذاکره شود، و رهبر حکومت چنین امری را “سم مضاعف” نامیده است، اکنون نوبت محمود احمدی نژاد، در نقش یکی از اسولگرایان حکومت است که توصیه می کند رژیم ایران برای تامین منافع خود، با دولت پرزیدنت ترامپ وارد گفتگو شود.

احمدی نژاد در گفت و گوی تلفنی با روزنامه نیویوک تایمز گفت: « ترامپ مرد عمل است. او همچنین یک تاجر است و بنابراین قادر به محاسبه سود و زیان و تصمیم‌گیری بر این مبناست. ما به او می‌گوییم، بگذارید هزینه‌های بلندمدت تنش و یا همکاری بین دو کشور را محاسبه کنیم و کوته‌بین نباشیم ».

وی در ادامه بیان داشته است که همکاری متقابل ایران و ایالات متحده امریکا  به نفع صلح، اقتصاد و فرهنگ جهانی خواهد بود. آمریکا خواهان گفت وگو بر سر طیف وسیع‌تری از موضوعات خارج از برجام با ایران است موضوعاتی که اهمیت بیشتری از ادامه

احمدی نژاد در ادامه گفته است: ایران باید از رویکرد تماس با میانجیگران اروپایی برای تاثیرگذاری آنها روی ترامپ دست بردارد و بطور مستقیم با خود ترامپ وارد دیالوگ شود و این کار ممکن است.

احمدی نژاد  پیشتر سه نامه به پرزیدنت ترامپ نوشته بود اما وی  به هیچ کدام از این نامه‌ها واکنشی نشان نداده است.

دیدگاه رئیس جمهوری پیشین در پشتیبانی از انجام مذاکرات بین ایران و ایالات متحده، در حالی انتشار می یابد که سپاهی قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، پرزیدنت ترامپ را فرد نالایقی دانست و نوشت که اگر رئیس جمهوری دیگر در قدرت بود، سیاست های ایالات متحده دگرگون می شد.

4 دیدگاه‌

  1. احمدی نژاد نه سلامت عقلانی دارد و نه سلامت روحی و رفتاری. لطفا با ذکر اخبار مربوط به ایشان به او اعتبار ندهید. حالا که دیگر کسی برای او تره هم خورد نمیکند به دنبال راهی است که خودش را دوباره مطرح کند.

  2. این موجودی که نامش …..ی نژاد است، دیوانه ای جنجالی است که جایش در بیمارستان روانی است. هیاهوی این بیمار روانی را باور نکنید و بیاد داشته باشید که او هم از همان جایی …. و …. خورده که بقیه پاسداران و اطلاعاتی های رژیم خورده اند.

  3. مانورهای احمدی نژاد در برقراری ارتباط با آمریکا دسیسه جدید نظام برای فریب اذهان مردم ایران است.
    با نزدیک شدن دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری حکومت از هم اکنون دست بکار شده تا با این طریق ذهنیت جامعه را به این عروسک خیمه شب باز جلب کند تا بتوانند دوباره این دلقک بیسواد را بر مسند ریاست دولت بنشانند و با این کار چند سال دیگر زوال جمهوری ضد مردمی را به تعویق بیاندازند، هر چند خود بهتر میدانند که زمان این فریب کاریها به پایان رسیده و بهتر از هر زمان دیگری به شگردها و ماهیت رژیم پی برده اند

Comments are closed.