احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد اما ظریف ادعا کرد نامزد شدن اش به صلاح ملت نیست

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری پیشین حکومت ، امروز (چهارشنبه) در انتخابات ریاست جمهوری، ثبت نام کرد اما محمد جواد ظریف ادعا کرد  که نامزد شدنش در انتخابات به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست.

محمود احمدی نژاد، پس از ثبت نام در انتخابات شناسنامه خود را به خبرنگاران نشان داد و گفت که «صاحبش خالص ساخت ایران است.»

در همین حال  طرفداران احمدی نژاد هم در مقابل  به وزارت کشور تجمع کرده و شعار «اصلاح طلب اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا سر دادند.» احمدی نژاد نیز از نرده‌های وزارت کشور بالا رفت و برای آنان دست تکان داد.

همزمان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه حکومت ایران، پس از دیدار روز گذشته (سه شنبه ) خود با حسن خمینی با انتشار توییتی  نوشت:  ثبت نام در انتخابات  به صلاح ملت نیست .

وی افزود که نامزدیش در انتخابات ریاست جمهوری «با توجه به دلواپسی‌هایی که در این هشت سال و به ویژه از نوروز امسال به قیمت تخریب انسجام و خودباوری ملی و امید و اعتماد مردم به نمایش گذاشته‌ شد به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست».

ظریف در ادامه افزود که سفرهایش در اجرای وظایف وزیر “امور خارجه” است و “هیچ ارتباطی به گفت‌وگوهای وین ندارد.”

وی  تاکید کرد که عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه، این «گفت‌وگوها را اداره می‌کند» و او هم «از راه دور» در کنارش بوده است.

ظریف در پایان  نوشت: «اکنون که خاطر دوستان دلواپس از نامزدیم آسوده شده، تقاضا می‌کنم به اولویت خودشان که کسب قدرت داخلی است بپردازند و بگذارند ما هم به اولویت خودمان که پاسداری از منافع ملی و رهانیدن مردم از تحریم‌های ستم‌بار آمریکاست تمرکز کنیم.»

ثبت نام نامزدهای ریاست‌جمهوری از ۲۱ اردیبهشت آغاز شده و در اولین روز حسین دهقان وزیر دفاع سابق، سعید محمد فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیا و محمدحسن نامی ‌وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت محمود احمدی نژاد و از فرماندهان ارتش ثبت نام کردند.

در همین حال منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان، خبر داده که ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، نامزد خواهد شد.