احمد توکلی: «صدای شکستن استخوان اجاره نشینان شنیده می شود. بیخانمانی بالا می رود»


هر روز که می گذرد، شمار بیشتری از دست اندرکاران رژیم، به ناچار اعتراف می کنند که وضع معیشتی مردم مرتبا وخیم تر می شود و آن ها ممکن است شکیبایی خود را از دست بدهند.
احمد توکلی، در سمت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این حقیقت تلخ، گامی فراتر نهاده و می افزاید: «صدای شکستن استخوان‌ اجاره نشینان بخوبی شنیده می شود». او می نویسد: «مردم ، بدلیل ناتوانی در پرداخت اجاره‌خانه، شب‌ها را در خودروهایی که به شکل فردی یا گروهی تهیه کرده‌اند، سپری می‌کنند».
احمد توکلی در ادامه سخنان خویش گفت: «دولت حتی زحمت تماشای فاجعه بی سرپناهی مردم را هم به خود نداده است. او از سه قوه، مجمع تشخیص و شورای نگهبان خواسته فریاد دهک‌های پایین را بشنوند و برای تعدیل اجاره‌ها چاره‌اندیشی کنند».
احمد توکلی، که ریاست سازمان غیردولتی موسوم به “دیده‌بان عدالت و شفافیت” به عهده دارد، در یک نامه‌ای سرگشاده، در واکنش به افزایش چشمگیر حاشیه‌نشینی در شهرهای ایران، خطاب به سران سه قوه، و اعضای شورای نگهبان و مجمع تشخیص نوشته است: «جماعت مسؤول باید صدای شکستن استخوان‌های مستاجران و فریاد کمک مستمندان را بشنود».
وی در ادامه این نامه سرگشاده افزود: «چندین بار در این رابطه نامه نوشتم، ولی دولت حتی زحمت تماشا را هم به خود نداده و عملا اعلام بی‌طرفی کرده است».
توکلی که تا چندی پیش، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس بود، افزود: «مشاهدات، بسیار دردناک و هشداردهنده است و اگر به سرعت تدابیری برای اجاره مسکن اندیشیده نشود به‌زودی چند میلیون حاشیه‌نشین به ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین موجود در اطراف شهرها افزوده خواهد شد.»
احمد توکلی افزود: چند ماه پیش‌تر، زنگ خطر پشت‌بام خوابی و کانکس نشینی در تهران به صدا در آمد. آژانس‌های مسکن از شیوه تازه‌ سکونت نزد کارگران و دانشجویان خبر دادند و رسانه‌ها نوشتند که در برخی مناطق ضعیف و کم برخوردار شهر تهران، مالکان اتاقک‌هایی پیش‌ساخته و ناایمن را به دهک‌های پایین جامعه اجاره می‌دهند.

یک دیدگاه

  1. شماها چرا حقوق میگیرید که فقط بالای منبر بروید و خبرهای کهنه به خورد ما بدهید. تو بگو جواب مذاکراتت با وزیر مسکن و دیگر وزیران چیست؟ حتما مانند خمینی جوابت این است «هیچ چی!»

Comments are closed.