اختراع جدید اسرائیلی: برای آزمایش خون، از این پس به سوزن نیازی نیست، چشم اسکن می شود

یک پیشرفت مهم علمی اسرائیل، قرار است در پروازهای فضایی مورد کارآزمایی قرار گیرد، و آن، تست خون افراد، بدون لزوم به گرفتن خون از بدن آن ها می باشد.

در این آزمایش، شیوه جدیدی برای معاینه چشم به کار گرفته می شود که به پزشک امکان می دهد خون فرد را بدون گرفتن یک قطره از آن، آزمایش کند و پدیده های غیرعادی در ترکیب خون را تشخیص دهد.

این اطلاعات را می توان حتی از راه دور برای پزشک فرستاد تا او معاینه لازم را انجام دهد.

قرار است این کشف اسرائیلی، به فضا نیز برسد و در نخستین پرواز سفینه فضایی مورد آزمون قرار گیرد.

سازندگان این شیوه جدید میگویند که دستگاه ساخت آن ها، چشم را به مدت چند ثانیه اسکن می کند و نتیجه برای پزشک فرستاده می شود و او می تواند از ترکیبات خون آگاه شود و برخی بیماری های احتمالی مثل کلسترول یا قند خون را تشخیص دهد.

تحقیقات در این زمینه، در یکی از بزرگترین مجتمع های پزشکی و درمانی اسرائیل به نام “شیبا” انجام گردیده است.

دکتر هاریس در مرکز درمانی شیبا می گوید که با استفاده از این شیوه جدید، دیگر نیازی به استفاده از سوزن خونگیری و کار آزمایشگاهی نخواهد بود، بلکه اطلاعاتی که از اسکن کردن چشم به دست می آید، همه پاسخ ها را دربر دارد و این شیوه، هزینه آزمایش خون را نیر در یک سطح باورنکردنی، پایین می آورد.

قرار است که یک فضانورد اسرائیلی در ماه اکتبر (حدود چهار ماه دیگر) به فضا می فرستد تا در آن جا نیز مورد آزمایش قرار گیرد. دکتر هاریس گفت که رسیدن به چنین امکانی، بسیار هیجان انگیز و یک خبر خوش در جامعه پزشکی می باشد.

قرار است فضانورد اسرائیلی، به درخواست و سفارش چند نهاد خصوصی اسرائیلی، رشته آزمایش های دیگری را نیز هنگام پرواز فضایی انجام دهد.