اخلال در زندگی مردم ایران، به دنبال باران های شدید و هوای توفانی و بارش سنگین برف همچنان ادامه دارد

به دنبال بارش شدید برف در ایران ،تمامی مدارس پایتخت و  بیست استان این کشور تعطیل شد . سازمان هواشناسی اعلام کرد : در برخی استان‌های شمالی با ورود سامانه‌های بارشی هوا با کاهش ۱۰ درجه‌ای مواجه شده‌ است.

اداره آموزش و پرورش شهر اعلام کرد که مدارس ابتدایی و متوسطه پایتخت ایران به دلیل «برودت هوا و لغزندگی معابر» تعطیل است.

در تعدادی دیگر از شهرهای استان تهران از جمله دماوند، پردیس، رودهن، قدس، ملارد، شهریار، بهارستان، چهاردانگه، اسلامشهر، ری، کهریزک، فشافویه و رباط‌‌کریم مدارس نوبت صبح تعطیل اعلام شده‌اند.

هم چنین گزارش ها از ایران حاکی است که  آموزش و پرورش در استان‌های لرستان،‌ قزوین، خراسان شمالی،‌ اردبیل، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، زنجان و تعدادی دیگر از استان‌ها مدارس برخی شهرها را تعطیل اعلام کرده‌اند.

هم‌زمان خبرگزاری ایرنا نوشت که  جاده‌های ارتباطی اصلی در استان‌های شمالی مرکزی و غربی کشور علاوه بر برف با «مه‌گرفتگی و کاهش دید» رانندگان مواجه شده‌اند.

هم چنین روز گذشته (یکشنبه ) در تهران تمامی پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه «مهرآباد» با اختلال و تاخیر روبه‌رو شده‌اند.

تصاویری که کاربران رسانه‌های اجتماعی از سالن‌های فرودگاه «مهرآباد» منتشر کرده‌اند نشان‌‌دهنده ازدحام جمعیت و معطلی مسافران به دلیل لغو و تغییر برنامه پروازهاست.

سازمان محیط زیست کشور نیز در اطلاعیه‌ای به مردم هشدار داده که به دلیل سرمای هوا ممکن است «گونه های جانوری وحشی» به مناطق مسکونی در اطراف روستاها و حتی بافت های شهری نزدیک شوند.

برخی از تیم‌های ورزشی در تهران از جمله سایپا و پرسپولیس بازی‌های تدارکاتی و تمرینات خود را لغو کرده‌اند.