اداره اطلاعات ملی آمریکا روسیه-چین و ایران را به دخالت در انتخابات آمریکا متهم کرد

رئیس اداره اطلاعات ملی , آمریکا کشورهای ایران – روسیه و چین را برای تلاش برای دخالت در انتخابات کنگره آمریکا متهم کرد

“جان کتس ” رئیس اداره اطلاعات ملی , آمریکا کشورهای ایران – روسیه و چین را برای تلاش برای دخالت در انتخابات کنگره آمریکا متهم کرد اما اطمینان داد که تلاش هایشان بی ثمر بوده است.

صدای آمریکا بر اساس گزارشی که اداره اطلاعات ملی آمریکا , جمعه دیروز منتشر کرده از “آقای کتس ” نقل قول آورده که روسیه- جمهوری اسلامی و چین علیرغم اقدامات خود نتوانستند لطمه ای به انتخابات بزنند و مانع رأی‌گیری شوند و یا نتیجه آرا را تغییر دهند.

به گفته وی این سه کشور قصد داشتند با فعالیت‌های خود به انتخابات نفوذ کنند و با کمپین های پیام رسانی که به راه می اندازند منافع استراتژیک خود را در این انتخابات پیش ببرند.

در انتخابات اخیر کنگره آمریکا , همه کرسی‌های مجلس نمایندگان و ۳۵  کرسی , مجلس سنا به رای گذاشته شد که نتیجه آن پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و شکست آنها در مجلس سنا بود تا جمهوری خواهان قدرت خود را در این مجلس تحکیم بخشند.

صدای آمریکا می گوید که گزارش اداره اطلاعات آمریکا , درباره دخالت روسیه -چین و ایران در این انتخابات به دفتر دادستان کل ارسال می‌شود و آنها ۴۵  , روز وقت دارند که آن را مرور کنند  و اگر هر دو این یافته ها را تایید کنند تحریم هایی به شکل خودکار علیه ایران -روسیه و چین وضع خواهد شد.

در اواخر مهر ماه , حدود دو هفته قبل از انتخابات آمریکا , ۴ مرکز اطلاعاتی و قانونی ایالات متحده , در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که ایران- روسیه و چین از طریق فعالیت در شبکه های اجتماعی به دنبال ایجاد تفرقه انتشار اطلاعات نادرست در مورد نامزدهای انتخابات و همچنین تولید محتوا در این خصوص برای رسانه‌های انگلیسی‌زبان بودند.