اداره دادستانی انقلاب شیراز: «برای بازداشت شهردار به اتهام دزدی رفتیم، ولی فرار کرده بود»

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز

این روزها در حکومت ایران شنیده‌ها و تصورات مردم از فساد در دولت یا در بین برخی مقامات عالیرتبه کشور، دیگر امری عادی شده است  .یک مقام قوه‌قضاییه حکومت ایران اعلام کرد که منوچهر قائدی شهردار اسبق شهر صدرا در استان فارس که به جرم “‌ارتشا” محکوم شده بود از ایران خارج شده است.

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت : سال گذشته  زمانی که ماموران برای بازداشت متهمان پرونده ارتشا در شهرداری اقدام می‌کنند از خروج شهردار اسبق این شهر  که از ایران مطلع می‌شوند.

وی افزود :شهردار اسبق صدرا به اتهام به گفته وی ارتشا به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وجه نقد، ۲۱۰ عدد سکه بهار آزادی و یک دستگاه آپارتمان به ارزش ۳ میلیارد ریال  به ۱۵ سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل وجوه اموال محصله و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم»شده است.

منوچهر قائدی ۵ سال پیش  به همراه چند مدیر دیگر شهرداری به اتهام “فساد مالی” بازداشت و بعد از محاکمه با قرار وثیقه آزاد شده بود.

دادستان شیراز افزود : «در حال حاضر وثیقه‌های ۵۰۰ میلیون تومانی مربوط به ضامنان این فرد که یکی در داخل استان و دیگری خارج از استان است به مزایده گذاشته شده است»

دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت آقای قائدی ممنوع الخروج بوده و به صورت غیرقانونی از ایران خارج شده است.

به گفته برخی منابع خبری عباس ملک‌زاده شهردار سابق این شهر نیزهمراه برخی از مسئولان شهرداری و شورای شهر با اتهام فساد مالی پیشتر بازداشت شده بودند .