ادامه اعتصاب کارگران صنعت نفت و هفت تپه

امروز شنبه ۱۶ مردادماه، اعتصاب کارگران صنعت نفت و گاز همچنان در پالایشگاه‌ها، صنایع پتروشیمی، نیروگاه‌ها و تأسیسات وابسته به این صنعت در شهرهای تهران، اراک، اصفهان، اهواز، آبادان، ماهشهر، جاسک، عسلویه، گچساران و چند شهر دیگر ادامه دارد.

به گزارش ایران کارگر، که اخبار و گزارش‌های کارگری در ایران را منتشر می‌کند، کارگران عسلویه طی پیامی تاکید کردند: «اعتصاب ادامه دارد و کارگران در عسلویه سر کار برنگشتند. سیستم سعی دارد طور دیگری جلوه بدهد یا آنها را به کار برگرداند. ولی تاکنون کسی برنگشته است. افراد معدودی را با ترساندن و یا سوءاستفاده از شرایط بد مالی‌ آنها توانستند به کار برگردانند. تعداد این کارگران خیلی کم است و کمپین ادامه دارد».

امروز شنبه، کارگران بهرگان وارد سومین روز اعتراض خود شدند. کارگران پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «۱۴ روز کاری، حق مسلم ما کارگران محروم بهرگان است». روی پلاکارد دیگری نوشته شده بود: «طبقه‌بندی مشاغل حق مسلم ماست».

به گزارش این سامانه خبری، امروز همچنین، نانوایان زنجان در اعتراض به پایین بودن قیمت نان و بالا رفتن هزینه نانوایی‌ها جلو استانداری دست به تجمع زدند. نانوایان می‌گویند: «با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها و گرانی و تورم طاقت‌فرسا، آنها قادر به تامین زندگی خود و ادامه کار نیستند.»

همچنین امروز، کارگران کارخانه سیمان سپاهان اصفهان در اعتراض به پایین بودن حقوق دست از کار کشیدند و در برابر فلکه ورودی کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.