ادامه تنش در لردگان: حکومت بیماری ایدز را تکذیب می کند، ولی کارشناسان آنرا درست می دانند

اوضاع در لردگان همچنان بحرانی است و نیروهای نظامی و انتظامی رژیم هر گونه تحرک مردمان را زیر نظر دارند و همزمان می کوشند از پیوستن مردم نقاط دیگر به این اقدامات اعتراضی جلوگیری کنند. رژیم ادعا می کند که خیزش روستائیان در اعتراض به مبتلا شدن شمار زیادی از شهروندان به بیماری ایدژ صحنت ندارد و دیگران می کوشند از این جریان بهره برداری سیاسی کنند و رژیم قاطعانه با آن ها رویارویی خواهد کرد.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران شمار مبتلایان به اچ‌آی‌وی در چنار محمودی را ۲۸ تن ،استاندار چهارمحال و بختیاری تعداد این افراد را در حدود ۶۵ تن  و برخی منابع نیز بین ۲۰۰ تا ۶۰۰تن در نوسان بوده است .

در حالیکه  یک هفته از اعتراضات مردم چنارمحمودی لردگان به شیوع ایدز در این روستا، می گذرد هنوز هم آمار ضد و نقیضی از مبتلایان به این بیماری منتشر می‌شود.

مبتلا شدن شماری از اهالی روستای چنار محمودی از توابع شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری به ویروس بیماری ایدز، اعتراضات وسیعی را در پی داشت که به ناآرامی و درگیری میان مردم و نیروهای امنیتی و بازداشت تعدادی از معترضان انجامید.

مردم چنار محمودی می‌گویند، عامل انتقال اچ‌آی‌وی “سرنگ‌های آلوده‌ای” بوده که از آنها برای گرفتن آزمایش قند خون ساکنان این روستا استفاده شده است. اما وزارت بهداشت ایران می گوید که شمار زیادی از مردم روستا به علت مسایل جنسی و تزریق مواد مخدر  از پیش به ” به اچ‌آی‌وی، مبتلا بوده اند .

خبرگزاری فارس  نزدیک به حکومت ایران از “دست‌های پشت پرده و ضد انقلاب” در پس ناآرامی‌های لردگان خبر داده و نوشته است :  متشنج شدن اوضاع در لردگان را در قالب “تحریک مردم از سوی برخی افراد” کار سلطنت طلب ها و ضد انقلابیون بوده است .که در این رابطه نیروهای امنیتی توانسته اند یکی از آنان را که نوه شاپور بختیار، آخرین نخست وزیر دوره پهلوی در ایران، بود را بازداشت کنند .

این خبرگزاری نوشته است : «فرد دستگیرشده که اصالتا اهل چهارمحال و بختیاری است، اما مقیم خارج از کشور بوده که با هویت جعلی وارد کشور شده  ودر ماجرای اعتراض مردم نقش لیدر را داشته و به کمک تعدادی از همراهان خود سعی در منحرف کردن اعتراضات مردمی داشت که با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی در لردگان چهارمحال و بختیاری بازداشت شد».

درگیری‌های لردگان نتیجه اتفاقی با ابعاد اجتماعی- فرهنگی است  که بعلت نبود امنیت سلامت و بهداشت اکنون به چالشی سیاسی و امنیتی تبدیل شده است .

حکومت ایران همیشه در تلاش بوده تا  برای سرپوش گذاشتن به تمامی مشکلات نابهنجار ی موجود در جامعه ایران را به گردن به گفته انان “ضدانقلاب” و “ضد وطن” و “عوامل بیگانه” بیاندازد .مواردی ک…